Szukaj

Holenderski polityk ostro krytykuje unijne elity i stawia Polskę za wzór. „Mają własną tradycję i kulturę, których bronią” [WIDEO]

18-12-2017 11:13
Marcel de Graaf o Polsce Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Postawa Polski na arenie międzynarodowej jest głośno komentowana zarówno przez samych polityków, jak i najważniejsze media na świecie. Często pojawiają się bardziej krytyczne głosy sugerujące np. brak solidarności z innymi krajami UE, jednak dla przedstawicieli europejskiej prawicy, Polska oraz inne kraje grupy wyszehradzkiej stanowią wzór do naśladowania.

Wyraz swojego poparcia dla polityki prowadzonej przez nasz kraj dał holenderski europoseł Marcel de Graaff, który podczas niedawnej debaty w Parlamencie Europejskim bardzo wyraźnie pochwalił m.in. działania naszego rządu i mocno skrytykował decyzje podejmowane przez Unię Europejską.

Holenderski europarlamentarzysta w swoim przemówieniu, wyraźnie podkreślił, że rozumie, dlaczego Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii. Według jego opinii, obywatele Wielkiej Brytanii po prostu chcieli odzyskać swoją suwerenność.

Koniecznie przeczytaj: Nie tylko Węgry poparły nas w PE. Czeski polityk bronił Polski. Przypomniał unijnym elitom niewygodny fakt [WIDEO]

Czytaj też: Stefan Niesiołowski uważa, że w Polsce nadal występuje skrajne ubóstwo. Jako argument polityk podaje przykład „z życia wzięty” [WIDEO]

W kolejnym punkcie wystąpienia Macel de Graff odniósł się do problemu masowej imigracji. Stanowczo stwierdził, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla Europy, dlatego też należy powziąć wszelkie środki, by się mu przeciwstawić.

Warto podkreślić, że ten polityk podczas swojego przemówienia bardzo pozytywnie ocenił obecne działania Polski oraz innych krajów stanowiących grupę wyszehradzką:

Dlatego pochwalam rządy krajów wyszehradzkich, które stają w imię własnych tradycji, w imię swoich narodów i kultur i przewodzą opozycji przeciw Junckerowi i Timmermansowi. To one pokazują drogę Europie.

Poniżej wystąpenie Marcela de Graaffa:

 

Warto przeczytać: Niemiecka telewizja „radzi” krajom V4: „albo Polska, Czechy i Węgry przyjmą uchodźców, albo powinny opuścić UE” [WIDEO]

Podziel się