Szukaj

Niezwykły hołd dla polskich sił specjalnych GROM i… husarii. Zobacz oryginalny militarny cosplay tajwańskiej blogerki [FOTO]

05-11-2017 12:24
Marceline Liu, modelka i blogerka z Tajwanu Fot. AOR Pink / Facebook
Podziel się

Marceline Liu, modelka i blogerka z Tajwanu interesująca się militariami, przygotowała cosplay, w którym połączyła elementy stroju i wyposażenia żołnierza GROM-u ze skrzydłami nawiązującymi do polskiej husarii.

Autorka cosplayu w komentarzach na Facebooku przyznała, że od dawna interesuje się Polską od strony militariów i duże wrażenie robi na niej efektywność naszej historycznej kawalerii. Marceline Liu w komentarzu do sesji na FB podkreśla, że jej przebranie stanowi hołd. Blogerka dodaje też, że w Azji coraz więcej młodych ludzi zaczyna interesować się Polską.

Pomysł na mój cosplay zrodził się po zobaczeniu rysunków, w którym łączono GROM ze skrzydłami husarza. W mojej kulturze tego rodzaju dzieło sztuki oznacza: „uwielbiam to”, „składam temu hołd” i mam szacunek dla tych wszystkich prawdziwych bohaterów i historii. Niektórzy azjatyccy nastolatkowie zaczynają interesować się historią Polski właśnie przez prezentowanie tego typu rysunki czy anime – pisze Liu.

Koniecznie przeczytaj: Złe wieści dla Polski. UE pojęła decyzję ws. pracowników delegowanych niekorzystną dla polskich przedsiębiorców [wideo]

Czytaj też: Prymas Polski zakazuje księżom udziału w manifestacjach przeciwko uchodźcom: „Każdy, który tam pójdzie...”

Zdjęcia z sesji można zobaczyć poniżej.

Warto przeczytać: BBC nazywa „Różaniec do granic”... kontrowersyjnym. Internauci z Polski nie kryją oburzenia [FOTO]

Podziel się