Szukaj

Holenderska policja strzela do imigranta z maczetą. Muzułmanin krzyczy „Allahu Akbar” [WIDEO]

22-04-2017 13:06
Imigrant z maczetą postrzelony przez holenderską policję
Podziel się

Opisywane zdarzenia miało miejsce 12 kwietnia w Hadze, w Holandii. Na zarejestrowanym filmie widać imigranta z brodą, którzy trzyma długi nóż i nie chce się poddać. Policja decyduje się strzelić do napastnika.

Muzułmanin z maczetą, który wcześniej zniszczył kilka okolicznych witryn sklepowych, został otoczony przez policję, która po otrzymaniu wezwania przyjechała na miejsce zdarzenia. Imigrant mimo wezwań funkcjonariuszy nie chciał się jednak poddać i nadal stał z nożem w ręku.

Policja, po tym jak oddała strzał ostrzegawczy, postrzeliła napastnika w nogę. Na nagraniu słychać, jak zwijający się z bólu muzułmanin krzyczy „Allahu Akbar”, a holenderski funkcjonariusz w tym czasie odsuwa nogą na bok upuszczony przez niego nóż.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmański kaznodzieja „nawraca” Niemców na ulicy: „Przynoszą wam słowa pokoju – Allahu Akbar” [WIDEO]

Czytaj też: „Zmęczony rasizmem”. Marokański imigrant podpalił się w Belgii [WIDEO]

Ranny napastnik został skuty przez policję i zabrany do szpitala.

O wydarzeniu w Hadze zaczęto mówić w holenderskich mediach dopiero po tym jak nagranie trafiło 20 kwietnia do sieci, bardzo szybko rozprzestrzeniając się na portalach społecznościowych. W światowej prasie i telewizji o incydencie nie słychać było prawie wcale, głównie ze względu na atak terrorystyczny we Francji, który miał miejsce również w czwartek 20 kwietnia.

Zdarzenie pokazuje jednak, że Holandia to kolejny europejski kraj, który ma wyraźnie ma problem z muzułmańskimi imigrantami, którzy nie chcą się asymilować.

Warto przeczytać: Przerażające nagranie z Holandii: Muzułmański imigrant z Maroka bije swoją siostrę na ulicy. Wszystko na oczach świadków [WIDEO]

Podziel się