Szukaj

Czy Brexit to dopiero początek? Ponad 50% Holendrów opowiada się za opuszczeniem Unii [WIDEO]

08-03-2017 10:53
Geert Wilders
Podziel się

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE podobne aspiracje zgłaszają mieszkańcy Holandii. Obywatele tego państwa chcą bez nadzoru Brukseli samodzielnie nawiązywać kontakty handlowe z innymi państwami.

W przeprowadzonym na terenie Holandii sondażu 56% respondentów chce zakończyć polityczne związki z Brukselą i rozwijać państwo zgodnie z interesami narodowymi. Wyniki są szczególnie istotne w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych w tym kraju, które mają odbyć się za dwa tygodnie. W przedwyborczych notowaniach największe szanse na sukces ma eurosceptyczna i antyislamska partia Geerta Wildersa.

Koniecznie przeczytaj: Turcy w proteście przeciwko Holandii spalili flagę… Francji [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Szef tego ugrupowania politycznego, chce jak najszybszego wyjścia Holandii z UE oraz odzyskania pełnej samodzielności politycznej i gospodarczej na arenie międzynarodowej. Pieniądze wpłacane do wspólnego budżetu w Brukseli nie wpływają na poprawę życia zwykłych ludzi. Projekty takie jak wspólna waluta w postaci euro wpłynęła raczej na upadek takich państw jak Grecja czy Hiszpania. Polityka poprawności politycznej i wszechobecna tolerancja dla odrębnych kulturowo i religijnie ludzi z Bliskiego Wschodu czy Afryki doprowadziła do zamachów terrorystycznych i budowy alternatywnego społeczeństwa, które kieruje się normami prawa szariatu, a nie świeckiego ustawodawstwa.

Warto przeczytać: Turecka piąta kolumna w Holandii? Gazeta z Turcji porównuje liczebność Turków i holenderskiego wojska

Podziel się