Szukaj

Hiszpania: przechwycono 10 tys. sztuk nielegalnej broni! Miała trafić do islamskich terrorystów [FOTO+WIDEO]

17-03-2017 08:36
Nielegalna broń znaleziona w Hiszpanii Fot. Europol / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Policjanci z Hiszpanii wspólnie z Europolem przechwycili wielki skład broni palnej w ramach operacji pod kryptonimem „Portu” .W czasie akcji udało się zatrzymać pięć osób, zamieszanych w nielegalny handel bronią, które podejrzewa się również o pomoc islamskim terrorystom.

Broń znaleziona w magazynie pozwalałby na dokonanie wielu zamachów terrorystycznych, w których życie straciłoby wiele niewinnych osób. Arsenał zawierał 10 tysięcy sztuk karabinów szturmowych, karabiny maszynowe, pociski do moździerzy, rewolwery oraz części do broni palnej. Operacja odbyła się wprawdzie na początku nowego roku, ale służby zdecydowały się powiadomić o swoim sukcesie dopiero teraz.

Śledczy ustalili, że broń kupowano najpierw legalnie, ale potem sprzedawano ją na czarnym rynku za wyższą cenę. Rozmiary arsenału mogą sugerować, że „handlarze śmiercią” musieli mieć wielu klientów, wywodzących się nie tylko z kręgów związanych z terrorem religijnym. Związek między terrorystami a składem broni, o którym mowa, jest według policji oczywisty. Podstawową przesłanką, jaka wiąże te fakty, jest zamach terrorystyczny dokonany w 2014 roku na Muzeum Żydowskie w Brukseli. Wtedy policja rozpoczęła śledztwo w sprawie broni użytej w ataku. Trop miał zaprowadzić organy ścigania do Hiszpanii.

Koniecznie przeczytaj: „Masa” ujawnia, ile mafia pruszkowska zapłaciła kancelarii Wałęsy za ułaskawienie Słowika [WIDEO]

Czytaj też: Strzały na lotnisku w Paryżu! Napastnik chciał odebrać francuskiemu żołnierzowi broń [WIDEO]

Warto przeczytać: Nigel Farage ostro w Europarlamencie: „Zachowujecie się jak mafia” [WIDEO PL]

Podziel się