Szukaj

Hipokryzja przedstawicielki KE. Demokracja w Polsce jest zagrożona, a reżimowe rządy na Kubie są w porządku. „Ten kraj to solidny i niezawodny partner UE"

09-01-2018 19:57
Federica Mogherini Fot. European External Action Service / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Kilka dni temu Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw i zagranicznych, odbywała polityczną wizytę na Kubie. Podczas pobytu w tym kraju publicznie potwierdziła partnerskie relacje handlowe pomiędzy UE a państwem zarządzanym przez Raula Castro.

Co warto podkreślić, podczas swojej wizyty wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej nie stanęła w obronie prześladowanych opozycjonistów. Wiadomo również, że nie doszło do żadnego spotkania z przedstawicielami zarówno politycznej, jak i społecznej opozycji. Brak zainteresowania losem tych ludzi doskonale pokazuje hipokryzję eurokratów, którzy martwią się o stan demokracji w Polsce i na Węgrzech, a nie dostrzegają reżimowych rządów w kraju będącym partnerem handlowym.

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Federica Mogherini w rozmowie z Reutersem tak skomentowała swoją wcześniejszą, a także obecną wizytę polityczną na Kubie:

Byłam tu na kilka dni przed wizytą prezydenta Obamy i pamiętam, że w tamtym czasie dużo mówiło się o Kubie  wzmacniającej stosunki z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. (…) Niezależnie od zmian w polityce w Waszyngtonie przesłanie, które tu prezentuję służy utrzymywaniu przyjaznych stosunków z Kubą. Jest to solidny i niezawodny partner.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

Podziel się