Szukaj

Hillary Clinton znała pytania z debat

01-11-2016 12:26
Hillary Clinton Fot. Marc Nozell / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Z maili, które ujawniło Wikileaks, wynika, że Donna Brazile, działaczka partii Demokratycznej i jednocześnie komentatorka stacji CNN, przekazywała Hillary Clinton pytania, które były później zadawane podczas debat telewizyjnych w partyjnych prawyborach.

W mailu z marca br. adresowanym do szefa kampanii wyborczej Clinton, Brazile napisała, że „czasami dostaje z wyprzedzeniem” pytania z mających się odbyć debat. Działaczka Demokratów, która pełni tymczasowo obowiązki przewodniczącej Krajowego Komitetu tej partii, poinformowała też, że w czasie najbliższej organizowanej przez CNN debaty między Berniem Sandersem a Hillary Clinton padnie pytanie o karę śmierci. Brazile obiecała też, że prześle niedługo kolejne pytania.

Koniecznie przeczytaj: Hillary Clinton planowała zabójstwo Juliana Assange'a?

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Powyższy mail trafił do amerykańskich mediów już dwa tygodnie temu. Brazile broniła się wtedy, że jest on niewiarygodny, gdyż został „skradziony przez Wikileaks przy pomocy hakerów działających na rzecz Rosji”.

Wkrótce opublikowano jednak kolejny mail, który Brazile wysłała do szefa kampanii Clinton. Komentatorka CNN informowała w nim, że w czasie debaty padnie pytanie o skandal związany z zanieczyszczeniem wody w miejscowości Flint (stan Michigan) - takie pytanie rzeczywiście padło.

Z maili, które opublikowało Wikileaks jednoznacznie wynika, że Krajowy Komitet Demokratów faworyzował Clinton, nie chcąc dopuścić, aby nominację partyjną uzyskał Sanders.

Stacja CNN zerwała już współpracę z Brazile, jednocześnie zaprzeczając, że pytania były wcześniej przekazywane działaczce Demokratów. Telewizja uważa, że komentatorka mogła mieć do nich dostęp na zasadzie poufności, którą naruszyła.

Warto przeczytać: Hillary Clinton w okropnym stanie po przegranych wyborach. Złożyła jednak zdecydowaną deklarację [WIDEO]

Podziel się