Szukaj

Hillary Clinton przerwała milczenie i skomentowała wyniki wyborów

09-11-2016 22:24
Hillary Clinton podczas przemówienia w Światowym Centrum Kongresowym w Georgii Fot. Brett Weinstein / flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Miażdżące zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych na pewno nie było łatwe do zaakceptowania dla Demokratów, którzy do samego końca wierzyli w wygraną swojej kandydatki. Hillary Clinton najwidoczniej również była zaskoczona i zdruzgotana porażką, gdyż dopiero po kilku godzinach od ogłoszenia wyników zdecydowała się wygłosić przemówienie.

Wczoraj wieczorem pogratulowałam Donaldowi Trumpowi i zaproponowałam współpracę. Mam nadzieję, że odniesie on sukces dla wszystkich Amerykanów. Przykro, że nie wygraliśmy. Czuje dumę i wdzięczność z powodu kampanii, którą razem zbudowaliśmy. Bycie Waszym kandydatem jest jednym z największym zaszczytów jakie doświadczyłam w życiu – powiedziała Clinton w swoim przemówieniu.

Wiem jak jesteście rozczarowani, ja również to czuje. To boli i będzie boleć jeszcze długo. Nasza kampania nigdy nie dotyczyła jednej osoby i jedynym wyborów, była to kampania o kraju, który kochamy, o Ameryce, która jest pełna nadziei. Nasz naród jest bardziej podzielony niż myśleliśmy. Jeżeli wierzymy w Amerykę, to musimy przyjąć ten wybór, trzeba przyjąć Donalda Trumpa jako prezydenta. Musimy bronić wartości jakie są zapisane w konstytucji – dodała była już kandydatka na prezydenta.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Ciekawe, co myślą o zachowaniu swojej kandydatki wyborcy Demokratów. Wielu z nich czekało na ogłoszenie wyników przez długi czas. W zamian nie usłyszeli słów pociechy z ust Hillary, zamiast tego szef sztabu wyborczego Clinton wydał polecenie, aby rozejść się do domów.

Poniżej emocjonalne reakcje wyborców Demokratów:

Warto przeczytać: To nie koniec wyborów w USA? Hillary Clinton może jeszcze zostać prezydentem!

Podziel się