Szukaj

Hillary Clinton planowała zabójstwo Juliana Assange'a?

04-10-2016 11:24
Clinton planowała zamach na Juliana Assange Fot. Wikileaks / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Z informacji ujawnionych przez True Pundit wynika, że kandydatka Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych planowała zamach na Juliana Assange'a przy pomocy drona. Taką propozycję rozwiązania problemu z Wikileaks, Hillary Clinton miała zgłosić w 2010 r., kiedy pełniła funkcję sekretarza stanu.

Informacje o planowanym zamachu zostały opublikowane przez portal True Pundit w niedzielę 2 października. W poniedziałek Wikileaks umieściło na swoim Twitterze linka do artykułu.

Według doniesień, Clinton w czasie spotkania ze swoimi współpracownikami miała zaproponować „uciszenie” Juliana Assange'a:

Nie możemy po prostu użyć drona przeciw niemu? - zapytała sekretarz stanu.

True Pundit napisał, że początkowo sugestię Clinton uznano za żart i osoby, znajdujące się na spotkaniu zaczęły się nawet śmiać. Jednak po chwili stało się jasne, że sekretarz stanu mówi zupełnie poważnie. Portal, który opublikował te doniesienia, podaje, że według źródeł w amerykańskim Departamencie Stanu, Clinton naprawdę brała uwagę przeprowadzenie zamachu na Juliana Assange'a, nazwała go nawet „łatwym celem”, który „wszędzie się pokazuje, nie obawiając się żadnej reakcji ze strony Stanów Zjednoczonych”.

Koniecznie przeczytaj: Hillary Clinton znała pytania z debat

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Departament Stanu, kiedy okazało się, że Clinton nie żartuje, miał bardzo poważnie podejść do tematu. Podobno nawet wyznaczono 100 mln dolarów nagrody dla każdego, kto pozwoli schwytać Assange'a i pomóc w jego ekstradycji do USA.

Co więcej, Ann-Marie Slaughter, doradca Clinton, wysłała do niej maila zatytułowanego „możliwe legalne i nielegalne strategie przeciwko Wikileaks”, który zawierał załącznik SP „Wikileaks doc final11.23.10.docx.” - niestety ani śledczym badającym sprawę maili Clinton, ani samemu Wikileaks nie udało się zdobyć tego pliku.

Warto przeczytać: Coraz większe problemy zdrowotne Hillary Clinton. Czy kandydatka Demokratów zrezygnuje z ubiegania się o fotel prezydenta?

Podziel się