Szukaj

Hawaje zalane lawą – Żołnierze z Gwardii Narodowej nagrali zniszczone tereny nocą z lotu ptaka. Widok przeraża i… zachwyca jednocześnie [wideo]

23-05-2018 20:50
Erupcja wulkanu na Himalajch Fot. Tony Ice Pick / Liveleak / screen
Podziel się

Wulkan Kilauea od kilku dni niepokoi mieszkańców wyspy należącej do Hawajów. Regularne erupcje niszczą okolicę, a rozlewająca się lawa stanowi nieustanne zagrożenie. Eksperci przewidują, że kolejne wybuchy są tylko kwestią czasu.

Pierwsze wybuchy wulkanu Kilauea zaczęły się 3 maja. Od tego czasu regularnie dochodzi do kolejnych erupcji. Największym zagrożeniem jest rozlewająca się lawa, która wywołuje pożary i niszczy okoliczne tereny.

Nie wiadomo, jak długo potrwa aktualny kataklizm. Eksperci przewidują natomiast, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych erupcji. Na chwilę obecną ewakuowano około dwóch tysięcy mieszkańców. Branża turystyczna ponosi ogromne straty, ponieważ turyści skracają swoje pobyty i wracają do domów.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne! Powtarza się sytuacja z Nanga Parbat. Pakistańczycy nie chcą przetransportować rannego Polaka do szpitala. Żądają gotówki

Czytaj też: „Ziemia przemówiła” - film o mordzie UB z 1949 r. na żołnierzach oddziału NSZ „Bartka”

Poza lawą szkody wyrządza również pył. Wielu mieszkańców obawia się o swoje zdrowie. W dodatku służby porządkowe musiały zabezpieczyć pobliską elektrownię geotermalną – gdyby została zniszczona, wydobywałyby się z niej toksyczne wyziewy.

Hawajska jednostka Gwardii Narodowej podczas nocnego przelotu nagrała widok lawy z lotu ptaka. Nagranie znajduje się poniżej:

Warto przeczytać: Poseł PO robi „inspekcję”. Skrupulatnie przeszukuje rzeczy należące do polityków PiS [WIDEO]

Podziel się