Szukaj

Gwałciciele z Rimini usłyszeli wyrok. Prokurator żądał wyższej kary, ale sprawców i tak czekają lata spędzone w więzieniu

08-02-2018 17:02
Rimini Fot. Altarimini / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sprawą polskiej pary, która została zaatakowana we włoskim Rimini latem ubiegłego roku żyła cała Polska. Wszystkie osoby, które wzięły udział w brutalnym napadzie, zostały ukarane i spędzą długie lata w więzieniu.

Do napaści na polską parę doszło w nocy z 23 na 24 sierpnia 2017 r. Mężczyzna został dotkliwie pobity, a kobietę brutalnie zgwałcono. O sprawie zrobiło się głośno w polskich i zagranicznych mediach. Włosi uznali za priorytet szybkie pojmanie sprawców. Jedna z policjantek, która brała udział w schwytaniu przestępców, Francesca Capaldo, opisała atak jako niezwykle brutalny. Wyżywali się w bestialski sposób, nigdy się z czymś takim nie spotkałam – powiedziała Włoszka.

Koniecznie przeczytaj: Norwegia: Polak zabił pedofila w więzieniu. Tamtejszy sąd wydał taki sam wyrok jak w przypadku Andersa Breivika

Czytaj też: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uznał, że wspieranie rodzin z dziećmi narusza polskie prawo. „Faworyzowanie małżeństw z dziećmi jest niezgodne z Konstytucją”

Sprawcami napaści była grupa Afrykańczyków w młodym wieku. 20-letni Kongijczyk, który kierował atakiem został skazany jako pierwszy – w listopadzie ubiegłego roku usłyszał wyrok 16 lat pozbawienia wolności. Był sądzony osobno, ponieważ jako jedyny był pełnoletni.

Pozostała trójka, dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk, usłyszała wyrok dzisiaj w sądzie dla nieletnich w Bolonii. Prokurator ubiegał się o 12 lat pozbawienia, ponieważ nastolatkowie popełnili również inne wykroczenia. Sąd postanowił skazać sprawców na 9 lat i 8 miesięcy więzienia.

Pełnomocnik Polaków Maurizio Ghinelli uznał wyrok za satysfakcjonujący. Jak na sąd dla nieletnich, można uznać, że wyrok jest surowy i wysoki – powiedział.

Warto przeczytać: Syn Lecha Wałęsy ukradł zapachową świeczkę ze sklepu. Został ukarany grzywną, której nie zapłacił. Teraz sąd wymierzył mu inną karę

Podziel się