Szukaj

Senegalczyk uprowadził autobus z dziećmi i go podpalił. Ucierpiało 14 osób [wideo+foto]

20-03-2019 18:24
Zamach we Włoszech Fot. Oh boy what a shot / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak informują włoskie media, mężczyzna pochodzący z Senegalu uprowadził autobus pełen dzieci, a potem go podpalił niedaleko Mediolanu. Z relacji świadków wynika, że imigrant chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko zaostrzeniu polityki migracyjnej przez rząd. Dzięki sprawnej akcji służb udało się ewakuować zagrożone osoby i uniknąć tragedii.

Według informacji włoskich mediów, autobus uprowadził kierowca, 47-letni Senegalczyk posiadający od 2004 roku włoskie obywatelstwo. Wewnątrz pojazdu było ponad 50 uczniów gimnazjum z okolic miasta Crema oraz ich opiekunowie. Gdy zatrzymał pojazd, z nożem w ręku zastraszył pasażerów i nie pozwolił nikomu wysiąść. Wówczas jeden z chłopców dyskretnie zadzwonił do rodziców i poinformował ich o tym, co się stało. Ci zaś zaalarmowali karabinierów, którzy natychmiast rozpoczęli pościg. 

Koniecznie przeczytaj: Norwegia: Polacy skazani za podpalenie ośrodka dla imigrantów. Proces budzi poważne wątpliwości

Czytaj też: Włochy mogą przyjąć ćwierć miliona imigrantów z Libii

W międzyczasie kierowca rozlał benzynę w autobusie, a następnie ją podpalił. Według relacji świadków krzyczał, że „nikt tego nie przeżyje” i „trzeba powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym". 

Włoscy karabinierzy zdołali wyprowadzić dzieci z płonącego pojazdu, rozbijając okna. Do szpitala trafiło 14 osób (12 dzieci i 2 dorosłych). 

Cytowany przez agencję Ansa nauczyciel, który był w autokarze, powiedział, że Senegalczyk nie pierwszy raz prowadził autobus z uczniami.

Warto przeczytać: Włochy: Grupa imigrantów brutalnie zgwałciła i zamordowała młodą dziewczynę. Zatrzymano pierwszych podejrzanych

Podziel się