Szukaj

Genua: Dramatyczny film z akcji ratunkowej. Ranny mężczyzna przez kilka godzin wisiał 20 metrów nad ziemią [wideo]

17-08-2018 23:01
Akcja ratunkowa, Genua Fot. Vigili del Fuoco / Twitter / screen Twitter
Podziel się

O niesamowitym szczęściu może mówić 29-letni Gianluca Ardini, któremu udało się przeżyć katastrofę w Genui. Mężczyzna przez kilka godzin czekał na pomoc, zwisając z zawalonego mostu 20 metrów nad ziemią. Udało się go uratować.

Ardini wraz ze swoim kolegą przejeżdżał we wtorek przez most w Genui, w momencie kiedy ten się zawalił. Mężczyzna w ostatniej chwili zdołał się chwycić zwisających przewodów. Wisiał między zniszczonymi elementami konstrukcji, czekając na ratunek.

Pomoc przyszła na czas. Do 29-latka dotarli strażacy, którzy kazali mu się nie ruszać, dopóki nie znajdą sposobu na sprowadzenie go na dół. Konstrukcja groziła dalszym zawaleniem, a mężczyzna wisiał kilkadziesiąt metrów nad ziemią ze zwichniętym barkiem. Na szczęście mężczyzna był cały czas przytomny, co ułatwiło akcję ratunkową. Po kilku godzinach udało się dotrzeć do mężczyzny i bezpiecznie ściągnąć go na ziemię.

Koniecznie przeczytaj: Ogromna tragedia we Włoszech. Zawalił się most w Genui. Katastrofa pochłonęła dziesiątki ofiar [wideo]

Czytaj też: Włochy: Imigranci brutalnie zaatakowali policjanta. Mężczyzna cudem uniknął śmierci [foto]

O zdarzeniu opowiedziała partnerka Ardiniego, Giulia Organo, która jest w ósmym miesiącu ciąży.

Nie jestem pewna, czy chwycił się samochodu, czy przewodów, ale wiem, że kilka godzin wisiał 20 metrów nad ziemią. Kiedy przybyli ratownicy, powiedzieli mu, żeby się nie ruszał, bo wszystko może się zawalić. Potem go wyciągnęli

- relacjonowała kobieta, która rozmawiała ze służbami ratunkowymi.

Nie mam słów, żeby opisać to, co się stało. To był prawdziwy cud. Mogę tylko dziękować Bogu

- powiedziała.

Kobieta jest pewna, że jej partner przeżył, bo sił dodawała mu chęć zobaczenia swojego dziecka, które ma się wkrótce narodzić.

Straż opublikowała nagranie z dramatycznej akcji ratunkowej. Na filmie widać, że samochód, którym jechał mężczyzna został niemal całkowicie zniszczony.

Niestety kolega Ardiniego, 34-letni Luigi Matti Altadonna nie przeżył. Zginął na miejscu. Mężczyzna osierocił czworo dzieci.

W wyniku zawalenia części 1200-metrowego wiaduktu na autostradzie A10 w Genui zginęło 39 osób, ale niestety bilans jeszcze nie jest ostateczny i liczna ofiar może wzrosnąć. Wielu poszkodowanych przebywa w szpitalach, stan niektórych jest poważny. Kilka osób uznano również za zaginionych.

Poniżej filmy i zdjęcia przedstawiające zawalony wiadukt.

Warto przeczytać: Włochy: kobieta nago uciekała z mieszkania przed muzułmaninem, który ją katował

Podziel się