Szukaj

Brytyjska rodzina królewska coraz bardziej „postępowa”. Kuzyn królowej Elżbiety bierze ślub z mężczyzną

20-06-2018 14:34
Ivar Mountbatten Fot. Joaquin Kauffman / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowały brytyjskie media, członek tamtejszej rodziny królewskiej, daleki kuzyn królowej Elżbiety II, lord Ivar Mountbatten jeszcze tego lata zalegalizuje swój związek ze swoim długoletnim partnerem Jamesem Coylem. Z relacji dziennikarzy wynika, że uroczystość będzie skromna, gdyż wielu krewnych i potencjalnych gości nie będzie mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Krewny królowej Elżbiety przyznał się do homoseksualizmu w 2016 r. Wówczas przyznał też, że żyje w związku ze swoim partnerem Jamesem Coyelem, którego poznał w jednym ze szwajcarskich ośrodków narciarskich. Co ciekawe, wcześniej ten brytyjski arystokrata poślubił Penelope Thompson, z którą miał trójkę dzieci.     

Jak podkreślają tamtejsze media, kuzyn królowej Elżbiety jest jak dotąd jedynym członkiem królewskiej rodziny, który ujawnił, że jest gejem. Podczas swojego coming-outu powiedział:

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Bycie Mountbattenem nigdy nie było problemem – chodziło o pokolenie, w którym się urodziłem. Kiedy dorastałem, mówiło się o tym miłość, która nie śmie wymawiać swojej nazwy, ale to niesamowite, jak daleko zaszliśmy w kwestii akceptacji.

Uroczystość, która ma odbyć się najbliższego lata, będzie skromna. Panowie zalegalizują swój związek w kaplicy w Devon. Na to wydarzenie zaproszono wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Co ciekawe w wydarzeniu tym nie będą uczestniczyć niektórzy członkowie rodziny królewskiej, co ma wynikać z ich napiętych grafików.

Warto przeczytać: Joanna Schmidt została twarzą programu… „Aktywna rodzina”

Podziel się