Szukaj

„Gaz na uchodźców” - niecodzienne narzędzie do obrony przed imigrantami

27-09-2016 13:57
Gaz na uchodźców rozdaany przez Partię Duńczyków
Podziel się

Nacjonalistyczna Partia Duńczyków postanowiła naświetlić problem związany z napływem imigrantów w ich kraju. Członkowie ugrupowania rozdawali na ulicy zwykły spray do włosów, ale z naklejoną etykietą informującą, że jest to legalny i skuteczny „gaz na uchodźców”.

Daniel Carlsen, przewodniczący duńskiej partii podkreśla, że w Danii zwykli obywatele nie mają możliwości na obronę przed ewentualnymi atakami ze strony imigrantów, gdyż nawet gaz pieprzowy jest nielegalny. Polityk twierdzi, że całą akcją, która była pewnego rodzaju happeningiem, chciał zwrócić uwagę na problem imigracyjny w Danii. Jak zaznaczył Carlsen, w jego kraju jest wielu przybyszów z krajów trzeciego świata, a większość obywateli obawia się o swoje bezpieczeństwo. Przewodniczący Partii Demokratów dodał też, że 137 osób przyjęło rozdawany na ulicach spray.

Koniecznie przeczytaj: Na eBayu wystawiono na sprzedaż niemowlę. Rodzice to uchodźcy

Czytaj też: Polacy nie chcą uchodźców – sondaż CBOS

W Danii, tak jak w wielu innych europejskich krajach, znaczna część obywateli nie jest zachwycona rosnącym napływem imigrantów. W 2015 r. zarejestrowano tam 21 000 wniosków o azyl – jest to 5 wynik w całej Unii Europejskiej, jeżeli brać pod uwagę liczebność uchodźców w stosunku do ilości wszystkich mieszkańców. Przed Danią jest tylko Finlandia, Austria, Niemcy i Szwecja.

Warto przeczytać: Gwałt zbiorowy w obozie dla uchodźców. Sprawcy to nastoletni Pakistańczycy

Podziel się