Szukaj

Gay Games – gejowskie igrzyska sportowe. „Reprezentacja” Polski zaskakująca...

16-10-2016 23:05
Homoseksualna para na tle tęczowej flagi
Podziel się

2 sierpnia 2018 r. w Paryżu rozpoczną się Gay Games – igrzyska dla „sportowców” z LGBT, choć organizatorzy oświadczają, że przyjmują zawodników różnych orientacji, zresztą na każdym poziomie umiejętności, gdyż ważniejsze ma być „promowanie ducha integracji i współuczestnictwa”. Czy w Polsce gejowskie igrzyska cieszą się zainteresowaniem?

Pierwsze zawody tego rodzaju miały miejsce w San Francisco w 1982 r., do 2010 r. „rozgrywki” odbyły się ośmiokrotnie. Wysoka jakość sportowej rywalizacji raczej nie jest pierwszorzędnym celem gejowskich zawodów. Według organizatorów chodzi o to, aby „wszyscy ludzie, którzy chcą wziąć w nich udział, mogli tego dokonać niezależnie od ich orientacji seksualnej, płci, religii, przynależności państwowej, pochodzenia, przekonań politycznych, zdolności psychicznych, atletycznych i artystycznych, wieku i zdrowia”. Co więcej, „Gay Games” mają pokazywać „nowy model sportu”, w którym nie będzie podziału na „narodowe grupki ani konieczności bicia rekordów”.

Koniecznie przeczytaj: Abp Hoser: podejrzewam, że w polskim Kościele istnieje lobby gejowskie

Czytaj też: Parada w Poznaniu bez udziału Kacpra C. Zamordował kochanka i oczekuje na proces

Na oficjalnej stronie mających się odbyć w przyszłym roku paryskich „igrzysk” napisano też, że chodzi o to, aby walczyć z „dyskryminacją” i „zjednoczyć lesbijki, gejów, biseksualistów i transseksualistów”. Francja stara się być widocznie jednym z najbardziej „tolerancyjnych” i „postępowych” krajów na świecie - „Gay Games” w większości będą finansowane z pieniędzy publicznych.

W homoseksualnych zawodach ma uczestniczyć 10 tys. osób, w tym jeden zawodnik z Polski. Naszą „gejowską reprezentacją” będzie dr Radosław Rusnak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Warto przeczytać: „Dziennikarskie muppety PO zostały zastąpione przez dziennikarskie muppety PiS”

Podziel się