Szukaj

Francuscy żołnierze poszli do McDonalda. W tym czasie ktoś ukradł im broń i amunicję

05-02-2017 16:00
Francuscy żołnierze w Paryżu Fot. Bob Hall / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W miejscowości La Verpilliere trzech francuskich żołnierzy podjechało nieoznakowanym wozem pod restaurację serwującą fast foody. Kiedy wojskowi jedli posiłek w McDonaldzie, w tym czasie ktoś wybił szybę w ich samochodzie i ukradł znajdującą się tam broń i amunicję.

Do zdarzenia doszło w La Verpilliere - miejscowości liczącej 5,5 tys. mieszkańców, która położona jest na wschód od Lyonu. Nieznani sprawcy wybili szybę w wojskowej furgonetce, następnie zabrali z niej amunicję i dwa karabiny szturmowe. W tym czasie trzech żołnierzy jadło posiłek w McDonaldzie. Wiele wskazuje na to, że akcja złodziei była wcześniej zaplanowana.

Skradzionej broni nie udało się odnaleźć, mimo iż zaraz po zdarzeniu okolicę przeszukiwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, wspieranych z powietrza przez helikopter.

Koniecznie przeczytaj: Skandal w szwajcarskiej armii. Żołnierze „heilowali” przed swastyką [FOTO]

Czytaj też: Francuscy policjanci przebrali się za muzułmanów, aby aresztować dilera [WIDEO]

Wpadka francuskiego wojska odbiła się szerokim echem w światowych mediach. Warto podkreślić, że obecnie we Francji zagrożenie terrorystyczne jest na niezwykle wysokim poziomie, a w kraju cały czas, od listopada 2015 r. obowiązuje stan wyjątkowy.

Warto przeczytać: Francja: atak na żołnierza w Luwrze. Prawdopodobnie to zamach terrorystyczny

Podziel się