Szukaj

Strażacy gaszący pożar Notre Dame zostali oskarżeni o gwałt. Sześciu z nich zostało zatrzymanych przez policję

07-05-2019 16:57
francuska policja Fot. Paris, France / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak podało RMF FM, sześciu francuskich strażaków, którzy brali udział w gaszeniu pożaru katedry Notre Dame w Paryżu zostało zatrzymanych przez policję. Mężczyźni są podejrzewani o zbiorowy gwałt na 20-letniej turystce ze Skandynawii.

Z relacji mediów wynika, że 20-latka poznała jednego ze strażaków w barze. Po pewnym czasie zgodziła się na współżycie z nim. Mężczyzna zabrał ją wóczas do siedziby straży pożarnej, gdzie została zaatakowana przez jego kolegów.

Jak dotąd francuska policja zatrzymała w tej sprawie sześciu mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty, część z nich dotyczące gwałtu, inni zaś zostali oskarżeni o to, że nie poinformowali o tym zdarzeniu odpowiednich służb.

Koniecznie przeczytaj: Zamachowiec spod Notre Dame był nagradzanym przez UE dziennikarzem

Czytaj też: Francja: Potężny pożar i zamieszki w obozie dla uchodźców [WIDEO]

Niektóre media podają, iż w chwili ataku na 20-latkę w siedzibie straży odbywała się libacja alkoholowa, w której uczestniczyły również inne kobiety.

Oskarżonym mężczyznom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani twierdzą, że są niewinni.

Rzecznik paryskiej straży pożarnej Gabriel Plus w rozmowie z mediami oświadczył, że strażacy zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków.

Warto przeczytać: Francuska policja mobilizuje siły na falę protestów „żółtych kamizelek”. Nie wyklucza użycia opancerzonych wozów

Podziel się