Szukaj

Horror na ulicach całej Francji. Imigranci urządzili własną wersję Halloween. Wszystko przez „głupi żart” [wideo]

03-11-2018 13:51
France, purge You Tube / screen
Podziel się

Halloweenowa noc we Francji była wyjątkowo niespokojna. Na przedmieściach dużych miast w całym kraju doszło do ogromnych zamieszek. Policja aresztowała ponad 100 osób.

Wszystko zaczęło się od pomysłu nastolatka arabskiego pochodzenia nazywającego siebie „Aissa”, który za pomocą aplikacji Snapchat nawoływał mieszkańców przedmieść Grenoble do ulicznych walk w noc 31 października. Prawdopodobnie inspiracją dla nastolatka była film „The Purge” (polski tytuł „Noc oczyszczenia”).

Mimo iż „Aissa” szybko wycofał się i przeprosił, sieć zalała cała fala komentarzy osób nawołujących do „oczyszczenia”. Zaczęły pojawiać się także „zasady”, m.in.: „Wszystkie typy broni dozwolone”, „Ubierz się na czarno, zasłoń twarz”, „Atakuj policję”, „Kradzież jest dozwolona”, „Spal wszystko, co spotkasz na drodze”.

Koniecznie przeczytaj: „To już nie przelewki. We Francji strzelają do ludzi”. Szokujące nagranie, które usuwane jest z mediów [wideo]

Czytaj też: Polka mieszkająca od urodzenia we Francji o powrocie do naszego kraju: „Mam dość tego, co tam się dzieje” [wideo]

To co wydawało się początkowo głupim żartem, szybko przerodziło się w koszmar. Na ulice wyszło tysiące chuliganów. Policja, aby opanować sytuację musiała wysłać ok. 15 tys. funkcjonariuszy. Łącznie aresztowano ponad 100 osób.

Zamieszki miały miejsce w niemal wszystkich większych miastach Francji: w Lyon, Rennes, Nantes, Metz, Tuluzie, Grenoble i Marsylii. Do podobnych „nocy oczyszczenia” dochodziło nawet w zamorskich departamentach, m.in. na Karaibach.

Wandale niszczyli przystanki autobusowe, palili samochody, kosze na śmiecie i atakowali policję. W Rennes obrzucono też kamieniami wóz strażacki, a 15-letni chłopiec został raniony butelką zapalającą w czasie ataku na patrol policji.

Więcej informacji tutaj.

Nagrania poniżej:

Warto przeczytać: Szokujące nagranie z Francji. Policja strzeliła demonstrującemu mężczyźnie prosto w twarz [foto+wideo]

Podziel się