Szukaj

Wstrząsające nagranie z Francji. To zachowanie policji wobec nastolatków wywołało burzę [wideo]

08-12-2018 14:12
Francja, pacyfikacja protestów licealistów Fot. Brèves de presse / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Sposób, w jaki francuska policja stłumiła protest licealistów zbulwersował opinię publiczną. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać nastolatków klęczących w rzędach z założonymi za głową rękami.

Manifestacja uczniów protestujących przeciwko reformie edukacji zbiegła się demonstracjami „żółtych kamizelek”. W czwartek doszło do starć uczniów z policją.

Główne wydarzenia miały miejsce w pobliżu szkoły średniej Saint-Exupéry w Mantes-la-Jolie na przedmieściach Paryża. To właśnie tam policja aresztowała aż 146 uczniów.

Nagranie wywołało burzę w internecie. Francuzom nie spodobało się pacyfikowanie nastolatków i traktowanie ich jak groźnych przestępców.

Koniecznie przeczytaj: Film, który pokazuje jak zmieniła się Francja w wyniku otwartej polityki imigracyjnej [WIDEO]

Czytaj też: Rzepliński nawet nie ukrywa prawdziwego celu protestów. Jednym zdaniem zdradził wszystko [WIDEO]

Francuski rząd broni jednak działań służb, argumentując, że wcześniej miały miejsca starcia z policją, doszło do podpalenia dwóch samochodów, a przy niektórych z uczniów znaleziono „niebezpieczne przedmioty”.

Mimo wszystko poniższe nagranie budzi nie najlepsze skojarzenia:

Warto przeczytać: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Podziel się