Szukaj

Francja: dwóch kierowców z Polski zostało aresztowanych przez policję. Według mediów mieli zaatakować imigranta, którego przyłapali w ciężarówce

12-05-2018 12:40
Calais, nielegalni imigranci, ciężarówki Fot. Jenny NZ / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na północy Francji w miejscowości Saint-Martin-Boulogne. Według doniesień lokalnej gazety „La Voix du Nord” imigrant, który zeskoczył z naczepy polskiego TIR-a, miał zostać fizycznie zaatakowany przez co najmniej jednego z kierowców z Polski.

Incydent miał miejsce na ulicy Mont-Joie na parkingu sklepu sportowego Décathlon. Imigrant nielegalnie podróżujący polską ciężarówką, wysiadając, zorientował się, że nie jest jeszcze w Calais. Od francuskiego portu, stanowiącego przeprawę do Wielkiej Brytanii, która jest celem wielu imigrantów przedostających się do Europy, dzieliło go jeszcze ponad 30 km.

Pasażer na gapę usiłował uciec, ale zatrzymał go jeden z rozwścieczonych kierowców. Według francuskich mediów miało dojść o ataku fizycznego. Na miejscu wezwano policję. Dwóch polskich kierowców biorących udział w zdarzeniu zostało przewiezionych do aresztu. Z kolei młodego imigranta przejęło stowarzyszenie France terre d’asile (Francja – ziemia azylu).

Koniecznie przeczytaj: Francja: Imigranci w Calais włamali się do ciężarówki jadącej do Wielkiej Brytanii. W środku zaskoczył ich... niedźwiedź polarny [wideo]

Czytaj też: Francja: Organizatorzy słynnego biegu Grand Paris byli zmuszeni do odwołania tej imprezy. „Nie możemy poprowadzić trasy przez środek obozu uchodźców”

Francuska policja zwolniła Polaków w czwartek rano. Na szczęście, nie wszczęto przeciwko nim żadnego postępowania karnego.

Warto przypomnieć, że włamania do przyczep ciężarówek często powodują ogromne straty dla firm przewozowych. Chodzi zarówno o uszkodzenia plandek czy towarów, jak i możliwość nałożenia na kierowców wielotysięcznych kar z powodu nielegalnego przewozu osób przez granicę państw.

Często imigranci nie mają żadnych skrupułów i za wszelką cenę chcą załatwić sobie darmową podwózkę, kosztem kierowców TIR-ów. Pokazuje to m.in. poniższe nagranie z Calais.

Warto przeczytać: Turcja: Nielegalni imigranci jadący w ciężarówce do Włoch owinęli się folią aluminiową. Chcieli oszukać aparat rentgenowski [wideo]

Podziel się