Szukaj

Drastyczne nagranie z Francji. Scena, która przypomina stan wojenny w Polsce. Skrajna brutalność policji [wideo]

03-12-2018 19:44
Francja, policja bije demonstranta Fot. Nicolas Grégoire / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Trwające protesty we Francji stają się coraz brutalniejsze. Przemoc pojawia się po obu stronach, jednak to akcje policji wobec demonstrantów budzą największe kontrowersje. W sieci pojawiło się kolejne nagranie, które udowadnia, że stosowane przez francuskich policjantów środki przymusu bezpośredniego niekoniecznie są adekwatne do zagrożenia.

Na opublikowanym w mediach społecznościowych filmie widać oddział prewencyjny policji, który odciąga na bok demonstranta i brutalnie go bije. Mężczyzna, który leży na ziemi próbuje osłonić głowę przed kolejnymi ciosami policyjnych pałek. Jest też kopany po całym ciele.

Tak brutalne traktowanie protestujących obywateli budzi najgorsze skojarzenia z represjami stosowanymi przez władze totalitarne i może kojarzyć się z choćby z okresem stanu wojennego w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: Koleje nagranie z Kopenhagi. Duńska policja bije pałkami leżących na ziemi polskich kibiców [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmanka cieszy się, że mąż ją bije. „To mnie uszczęśliwia” [WIDEO]

Pozostaje zadać pytanie, czy tym właśnie współcześnie staje się „praworządny, demokratyczny i postępowy” Zachód?

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Francja: Muzułmanie blokują ulicę, policja ich ochrania, a imam wzywa do... zabijania niewiernych [WIDEO]

Podziel się