Szukaj

To nagranie wstrząsnęło Francją. Młoda kobieta została zwyzywana i uderzona w twarz na środku ulicy [wideo]

04-08-2018 02:39
Francja, kobieta uderzona w twarz na środku ulicy Fot. Marie Laguerre / Facebook
Podziel się

22-letnia studentka Marie Laguerre przechodząc ulicą, została wulgarnie zaczepiona przez nieznajomego mężczyznę. Kobieta odparła „zamknij się”, napastnik z całej siły uderzył ją w twarz. Zdarzenie zszokowało Francuzów.

Cała sytuacja miała miejsce 24 lipca w 19 dzielnicy Paryża. 22-latka wracała z pracy, kiedy obcy mężczyzna zaczął rzucać w jej kierunku wulgarne komentarze, imituąc „seksualne odgłosy”.

Laguerre oddalając się, odpowiedziała „zamknij się!”. W tym momencie napastnik wpadł w furię. Mężczyzna rzucił w kobietę popielniczką, ale nie trafił. Wtedy podszedł do 22-latki i z całej siły spoliczkował ją. Wszystko w biały dzień na oczach świadków.

Koniecznie przeczytaj: Uczestnik Pol'and'Rock pocałował dziennikarkę TVN. No i się zaczęło… „To molestowanie seksualne” [foto]

Czytaj też: Brutalna bójka w Krynicy Morskiej. W trakcie niej ucierpiała kobieta. Do sieci trafiło nagranie [wideo]

Zareagowali goście pobliskiej kawiarni, którzy widzieli zdarzenie i podeszli do mężczyzny, zwracając mu uwagę. Nikt jednak nie zatrzymał napastnika i ten oddalił się. Sprawca napaści poszukiwany jest teraz przez policję.

22-latka po zdarzeniu opublikowała materiał z kamer monitoringu, który przekazał jej jako dowód właściciel kawiarni. Nagranie wywołało poruszenie we Francji. Film zamieszczony na Facebooku przez poszkodowaną ma ponad 2 mln wyświetleń.

Sprawa odbiła się takim echem, że wpłynęła na przyspieszenie działań rządu związanych z wprowadzeniem kar za nękanie na ulicy. Grzywny dla sprawców mają wynosić od 90 do 750 euro.

Francuska minister ds. równości Marlene Schiappa oburzona atakiem na kobietę, wspomniała, że coraz więcej mieszkanek Paryża skarży się na napastowanie seksualne na ulicy. Do wielu takich zdarzeń doszło ostatnio podczas fety po wygraniu przez Francję mistrzostw świta.

Warto przeczytać: Będziecie w szoku. Oto co zobaczył Polak na ulicy w Berlinie w biały dzień: „Załóż k***a spodnie [+18 wideo]

Podziel się