Szukaj

Francja: Kierowca wjechał w 50-osobowy tłum. Według świadków krzyczał „Allahu Akbar” [wideo+foto]

14-09-2018 15:29
Francja, Nimes, kierowca wjechał w tłum Twitter / screen Twitter
Podziel się

We Francji doszło do kolejnego ataku. W Nimes, na południu kraju kierowca wjechał samochodem w tłum ludzi zgromadzonych przed jednym z barów.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 1.00 w nocy z czwartku na piątek. 32-letni mężczyzna wjechał w około 50-osobowy tłum klientów baru. Samochód zatrzymał się dopiero na betonowych barierach, które zainstalowano przy ulicy z powodu mającej się odbyć dzisiaj w Nimes imprezy – pokazów byków. Dwie osoby zostały lekko ranne.

Agencja AFB opierając się na relacjach świadków, podaje, że mężczyzna krzyczał „Allahu Akbar”.

Koniecznie przeczytaj: Stargard: 18-letni kierowca BMW wjechał w tłum ludzi. Kilka osób rannych. Jest nagranie [foto+wideo]

Czytaj też: „Niemiec płakał, bo Polak miał kamerę” - Polski kierowca nagrał Niemca, który wjechał mu w przód auta [wideo]

Kierowca próbował uciec, ale zatrzymał go tłum. Mężczyzna został później aresztowany przez policję. Według opisu prokuratora Erica Maurela napastnik znajdował się w stanie „względnej dezorientacji umysłowej”.

Policja podaje, że mężczyzna według ich wiedzy nie był radykalnym islamistą, jednak nie jest w stanie wskazać powodów jego działania. Wszczęto śledztwo w kierunku „usiłowania zabójstwa”.

Warto przeczytać: Australia: Groźny wypadek. Kierowca wjechał wprost pod autobus jadący z naprzeciwka [wideo]

Podziel się