Szukaj

Finlandia: wiceszef MSZ schował się w bagażniku samochodu. Wpadł podczas rutynowej kontroli policji [FOTO]

20-11-2017 13:58
Wiceszef fińskiego MSZ Samuli Virtanen
Podziel się

Wiceszef fińskiego MSZ Samuli Virtanen po spotkaniu z premierem Juhą Sipilą postanowił ukryć się przed reporterami. Jak się okazało, zdecydował się na dość niecodzienną metodę.

W czerwcu tego roku fińscy policjanci jak co dzień kontrolowali przejeżdżające samochody. Podczas sprawdzania jednego z pojazdów okazało się, że w jego bagażniku znajdował się sam wiceszef MSZ. Co prawda ukarano go mandatem za podróżowanie bez zapiętych pasów, jednak nie nagłośniono tej sprawy. Dopiero teraz ujrzała ona światło dziennie i stała się popularna szczególnie wśród fińskich internautów.

Koniecznie przeczytaj: Finlandia: Muzułmański uchodźca zgwałcił 10-letnią dziewczynkę. Został uniewinniony, bo jego ofiara „nie protestowała wystarczająco mocno"

Czytaj też: Mężczyzna podpalił się przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Jest w stanie krytycznym

Wiceminister spraw zagranicznych Samula Virtanen to jeden z tych posłów, którzy postanowili opuścić współrządzącą partię Finowie. Uczynili to w proteście przeciwko wyborowi na lidera tego ugrupowania Jussiego Halla-aho, znanego eurosceptyka i zdecydowanego przeciwnika przyjmowania uchodzćów.

Na tajnym spotkaniu podyktowanym kryzysem rządowym wiceszef MSZ Samuli Virtanen i premier Juha Sipila prowadzili rozmowy na temat utworzenia nowej koalicji rządzącej, która miałaby spowodować wykluczenie partii Finowie z obecnego obozu władzy.

Po spotkaniu z premierem kraju, wiceminister spraw zagranicznych zdecydował, by ukryć się w bagażniku samochodu. Chciał bowiem uniknąć rozmowy z reporterami, którzy już na niego oczekiwali. Co ciekawe, polityk sam poprosił o to, by sfotografowano go w momencie, gdy chowa się do bagażnika. Teraz zdjęcie z fińskim wiceszefem MSZ jest bardzo popularne w mediach społecznościowych.

Warto przeczytać: Niemiecki MSZ próbuje przekonać imigrantów, aby nie wierzyli w plotki rozsiewane przez przemytników

Podziel się