Szukaj

Finlandia: Muzułmański uchodźca zgwałcił 10-letnią dziewczynkę. Został uniewinniony, bo jego ofiara „nie protestowała wystarczająco mocno"

04-12-2017 19:23
Finlandia, flaga Finlandii Fot. Matti Mattila / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak informuje fiński portal Helsinki Times, 23-letni muzułmański imigrant Juusuf Muhamed Abbud został uniewinniony z zarzutu zgwałcenia 10-letniej dziewczynki, pomimo, iż tego czynu z pewnością się dopuścił.

Zajmujący się tą sprawą Sąd Apelacyjny w Turku w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że dziewczynka powinna była się bardziej bronić, i jasno oświadczyć sprawcy, że nie chce uprawiać seksu. Jak stwierdził prowadzący rozprawę sędzia:

Nie da się udowodnić, że była aż tak przestraszona, by nie była w stanie protestować, a skoro tego nie robiła, to znaczy, że nie było gwałtu, a jedynie molestowanie seksualne nieletniej.  

Koniecznie przeczytaj: Przełomowy wyrok sądu wydany w Niemczech. ZDF musi przeprosić za nazwanie niemieckich obozów zagłady „polskimi”

Czytaj też: Szokujący wyrok sądu w USA. Kilkanaście lat bezwzględnego więzienia za wandalizm w meczecie i kawałek bekonu [WIDEO]

Z tego właśnie powodu sąd zmienił kwalifikację czynu i wymierzył oskarżonemu imigrantowi karę 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z fińskim prawem otrzymał w tej sytuacji najwyższy możliwy wyrok.

Ta decyzja sądu wywołała wiele wątpliwości wśród polityków i prawników. Głos w tej sprawie zabrała m. in. Kari Tolvanen, przewodnicząca Komisji Prawnej, która stwierdziła, iż kodeks karny powinien zostać zmieniony tak, by podniesiono w nim minimalną karę za wykorzystywanie seksualne dzieci z jednego do dwóch lat więzienia:

Osobiście uważam, że dziesięciolatka nie jest w stanie zrozumieć zagrożenia i tym samym bronić się przed dorosłym. Zmiana legislacyjna spowodowałaby wymierzenie kar za ciężkie przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom, co według mnie byłoby uzasadnione ze względu na wrażliwość dzieci, nawet jeśli czyn ten nie spełniał zasadniczych elementów gwałtu.

Podobnego zdania jest polityk Sanna Marin należąca do Socjaldemokratycznej Partii Finlandii, która powiedziała:

Opowiadam się za rewizją kodeksu karnego w taki sposób, że brak zgody ofiary wystarcza, by spełnić zasadnicze elementy gwałtu. Obecne prawo wymaga użycia przemocy lub groźby przemocy.

Jak można więc zauważyć, kuriozalne wyroki to nie tylko przypadłość zachodnioeuropejskich sądów. Opisana historia dosadnie pokazuje, jak bardzo poprawność polityczna krzywdzi niewinne ofiary, w tym dzieci, a pomaga przestępcom, zwłaszcza, jeżeli są nimi, zapewne zupełnie przypadkowo, muzułmańscy imigranci.

Warto przeczytać: Kuriozalny wyrok sądu w Marsylii. „Szopki bożonarodzeniowe w miejscach publicznych nie są częścią miejscowej tradycji”

Podziel się