Szukaj

Finka chciała być jak Szwedka. Myślała, że zablokuje deportację imigranta. Zatrzymała ją policja [wideo]

04-08-2018 13:46
Finka chciała zatrzymać start samolotu i uniemożliwić deportację imigranta Fot. Nykysuomi / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Działaczka fińskiej Partii Zielonych mocno się przeliczyła. Aino Pennanen liczyła, że uda jej się tak jak Szwedce zatrzymać start samolotu i zablokować deportację imigranta. Kobiety nie poparli jednak pozostali pasażerowie, a ona sama została aresztowana przez policję.

Akcja 21-letniej Szwedki, która przed tygodniem zablokowała start samolotu, aby nie dopuścić do deportacji imigranta, odbiła się szerokim echem na całym świecie. Elin Ersson szybko stała się bohaterką lewicy. Co ciekawe, później okazało się, że na pokładzie nie było Afgańczyka, którego broniła studentka i został on deportowany następnego dnia, a znajdujący się w samolocie inny Afgańczyk i tak ma zostać odesłany (więcej tutaj: Szwedka chciała zatrzymać deportację Afgańczyka. Okazało się, że… nie było go w samolocie [wideo]). Mimo tego, szybko znalazły się osoby naśladujące Szwedkę.

Koniecznie przeczytaj: Szwedka chciała zatrzymać deportację Afgańczyka. Okazało się, że… nie było go w samolocie [wideo]

Czytaj też: Lewicowa szwedzka aktywistka powstrzymała deportację imigranta. Wszystko dzięki niecodziennej formie protestu [wideo]

Finka Aino Pennanen chciała uniemożliwić start samolotu z imigrantem na pokładzie. Działaczka Partii Zielonych podobnie jak Szwedka oświadczyła, że nie zajmie swojego miejsca. Zaczęła również nadawać transmisję na żywo za pomocą Facebooka.

Tutaj podobieństwa się kończą. Okazało się, że żaden z pasażerów nie poparł działań kobiety. Szybko zjawiła się policja, która zatrzymała Pennanen, a lot z Helsinek opóźnił się tylko o 10 minut. Jak widać, Finlandia to nie Szwecja i w tym kraju, nie ma przyzwolenia na takie akcje.

Warto przeczytać: Ręce opadają. Tak zakończyła się próba aresztowania imigranta przez niemiecką policję [wideo]

Podziel się