Szukaj

Kompletne zdziczenie feministek. Półnaga „seksekstremistka” z Femen zaatakowała szopkę bożonarodzeniową w Watykanie [+18 WIDEO]

26-12-2017 17:16
Atak feministki na szopkę bożonarodzeniową Fot. RT / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Rozebrana do pasa kobieta usiłowała zabrać figurę Jezusa z bożonarodzeniowej szopki w Watykanie. Kobietę z feministycznej organizacji Femen zatrzymała policja.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek w Boże Narodzenie na dwie godziny przed wystąpieniem papieża Franciszka.

Półnaga działaczka ukraińskiego Femen, Alisa Winogradowa, która sama siebie nazywa „sekstremistką”, przeskoczyła przez barierki oddzielające szopkę od ludzi zgromadzonych na placu św. Piotra. Feministka próbowała ukraść figurkę dzieciątka Jezus, ale powstrzymał ją jeden z żandarmów. Kobieta krzyczała „Bóg jest kobietą” - takie hasło miała też wymalowane na plecach. Kilku funkcjonariuszy odciągnęło ją od szopki i osłoniło obszernym, czarnym płaszczem.

Koniecznie przeczytaj: Czechy: Brutalny atak na pasażerów tramwaju. Napastnika powstrzymała młoda kobieta, która wciągnęła broń [WIDEO]

Czytaj też: Atak na polski autokar na Ukrainie. Eksplodowała bomba, którą ktoś podłożył pod autobusem turystycznym

Winogradowa już w roku 2014 próbowała ukraść figurkę Jezusa z szopki, ale wtedy ochrona szybciej zareagowała i feministka nie zdążyła nawet jej wyciągnąć.

Aktywistki Femen za cel swojej działalności uważają „całkowite zwycięstwo nad patriarchatem”. Najczęściej ich manifestacje sprowadzają się do rozbierania się w miejscach publicznych i zwracanie na siebie uwagi.

Nagranie ze zdarzenia poniżej:

Warto przeczytać: Atak nożownika na lotnisku w Amsterdamie. Policja otworzyła ogień [WIDEO]

Podziel się