Szukaj

Nigel Farage zaciekle bronił Polski podczas swojego przemówienia w Parlamencie Europejskim. „Gdzie byliście, gdy w 2011 roku Platforma Obywatelska zatrzymywała dziennikarzy?” [wideo]

01-03-2018 19:38
Nigel Farage broni Polski Fot. Tylko w prawo / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Nigel Farage postanowił bronić rządu Prawa i Sprawiedliwości podczas swojego wystąpienia wygłoszonego w Parlamencie Europejskim. Polityk miał również sporo do zarzucenia Unii Europejskiej oraz stronniczości wspólnoty.

Na początku Farage nawiązał do rządów Platformy Obywatelskiej:

Ciągle słyszę o demokracji i praworządności w Polsce. W 2011 roku, gdy dziennikarze byli zatrzymywani, zwalniani za to, że sprzeciwiali się rządowi? Wtedy nic nie zrobiono! Komisja nic nie zrobiła, bo Donald Tusk był zwolennikiem Unii Europejskiej

– stwierdził polityk.

Następnie Brytyjczyk zwrócił uwagę na to, że po zmianie władzy w Polsce podejście UE do naszego kraju drastycznie się zmieniło:

Koniecznie przeczytaj: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Czytaj też: Donald Tusk zabrał głos w sprawie otrucia byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. Tak zdecydowanych słów nikt się nie spodziewał [foto]

Gdy pojawiło się Prawo i Sprawiedliwość i zaczęło krytykować Unię Europejską, ponadto, gdy teraz chce się pozbyć z Polski komunistów, mamy już konkretne działania – artykuł 7, mówimy o prawach demokratycznych. Tak samo wygląda zresztą sytuacja na Węgrzech, gdzie Orban słusznie odrzuca program kwotowy narzucający migrantów. Być może powodem jest też Soros, który jest największym problemem w zachodniej demokracji.

Farage zarzucił UE zezwalanie na łamanie praw człowieka w Katalonii:

O, Katalonia! Tyle ludzi tylko dlatego, że pojawiło się w niedzielę rano i wyraziło swoją opinię, zostało zatrzymanych przez policję. Panie Timmermans, to jawne łamanie praw człowieka. Dlaczego w tym przypadku powiedział pan, że to nie jest wasza sprawa? A, oczywiście. Bo to jest rząd proeuropejski.

Na koniec polityk podkreślił, że widząc tak działającą EU, cieszy się, że Wielkiej Brytanii już niebawem w niej nie będzie:

Widzimy więc, że krytyka działa wybiórczo. Wielka Brytania widzi, jak traktujecie Polskę – nasza odpowiedź na powrót do europejskich struktur musi brzmieć: nie! Myślę, że powinniście się dalej buntować przeciwko temu systemowi, koledzy z Polski.

Warto przeczytać: Czołowy włoski polityk niezwykle ciepło wypowiedział się o naszym kraju. „Polska jest państwem, z którego należy czerpać wzór”

Podziel się