Szukaj

Europejski strój młodej kobiety oburzył Arabów. Chcą ją aresztować [WIDEO]

19-07-2017 12:29
Kobieta oburza Arabów strojem Fot. Prawa strona / twitter / screen Twitter
Podziel się

Nagranie, pokazujące młodą kobietę spacerującą po zabytkowym kompleksie, rozwścieczyło Arabów. Chodzi o europejski, ich zdaniem zbyt „frywolny”, strój. Sprawą zajęła się policja.

Krążący w internecie krótki film przedstawia młodą kobietę, spacerującą po terenie zabytkowego fortu w miejscowości Ushayqir, nieopodal stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu.

Nagranie wywołało oburzenie w Arabii Saudyjskiej. Chodzi o strój kobiety – odsłaniającą nogi krótką spódnicę i bluzkę bez rękawów.

Saudyjczycy domagają się aresztowania kobiety. Urzędnicy z Ushayqir z prośbą o interwencję zwrócili się do policji.

Oburzeni podkreślają, że kobieta złamała obowiązujące w Arabii Saudyjskiej prawo, zobowiązujące kobiety do noszenia długich szat oraz zakrywania twarzy i włosów. Oburzenie jest tym większe, że Ushayqir to region kraju zamieszkiwany przez najbardziej konserwatywne plemiona Arabii Saudyjskiej.

Koniecznie przeczytaj: Ciężarna kobieta nie dała się okraść. Sama obezwładniła złodzieja [WIDEO]

Czytaj też: Młoda kobieta odmówiła zapłacenia mandatu za brak biletu. „Nie obowiązuje mnie nielegalne prawo” [WIDEO]

Tak jak prosimy, by ludzie respektowali prawo krajów, do których podróżują, tak samo ludzie muszę przestrzegać prawo naszego kraju - skomentował saudyjski pisarz Ibrahim al-Muayif.

Z kolei obrońcy kobiety przypominają, że m.in. żona i córka prezydenta USA podczas wizyty Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej nie musiały przestrzegać tutejszego restrykcyjnego prawa dotyczącego stroju.

Warto przeczytać: Lewicowe oburzenie po festiwalu w Kanadzie. Czarnoskórzy nastolatkowie pchali łódź z białymi [WIDEO]

Podziel się