Szukaj

Europejski strój młodej kobiety oburzył Arabów. Chcą ją aresztować [WIDEO]

19-07-2017 12:29
Kobieta oburza Arabów strojem Fot. Prawa strona / twitter / screen Twitter
Podziel się

Nagranie, pokazujące młodą kobietę spacerującą po zabytkowym kompleksie, rozwścieczyło Arabów. Chodzi o europejski, ich zdaniem zbyt „frywolny”, strój. Sprawą zajęła się policja.

Krążący w internecie krótki film przedstawia młodą kobietę, spacerującą po terenie zabytkowego fortu w miejscowości Ushayqir, nieopodal stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu.

Nagranie wywołało oburzenie w Arabii Saudyjskiej. Chodzi o strój kobiety – odsłaniającą nogi krótką spódnicę i bluzkę bez rękawów.

Saudyjczycy domagają się aresztowania kobiety. Urzędnicy z Ushayqir z prośbą o interwencję zwrócili się do policji.

Koniecznie przeczytaj: Ciężarna kobieta nie dała się okraść. Sama obezwładniła złodzieja [WIDEO]

Czytaj też: Młoda kobieta odmówiła zapłacenia mandatu za brak biletu. „Nie obowiązuje mnie nielegalne prawo” [WIDEO]

Oburzeni podkreślają, że kobieta złamała obowiązujące w Arabii Saudyjskiej prawo, zobowiązujące kobiety do noszenia długich szat oraz zakrywania twarzy i włosów. Oburzenie jest tym większe, że Ushayqir to region kraju zamieszkiwany przez najbardziej konserwatywne plemiona Arabii Saudyjskiej.

Tak jak prosimy, by ludzie respektowali prawo krajów, do których podróżują, tak samo ludzie muszę przestrzegać prawo naszego kraju - skomentował saudyjski pisarz Ibrahim al-Muayif.

Z kolei obrońcy kobiety przypominają, że m.in. żona i córka prezydenta USA podczas wizyty Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej nie musiały przestrzegać tutejszego restrykcyjnego prawa dotyczącego stroju.

Warto przeczytać: Lewicowe oburzenie po festiwalu w Kanadzie. Czarnoskórzy nastolatkowie pchali łódź z białymi [WIDEO]

Podziel się