Szukaj

Emmanuel Macron jako pierwszy przywódca zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie. Odbędzie się jeszcze w tym tygodniu

11-12-2017 21:05
Emmanuel Macron Fot. kremlin.ru / wikimedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Wiceszef PE, Ryszard Czarnecki przedstawił plan najbliższych wyjazdów zagranicznych premiera Mateusza Morawieckiego. Jak poinformował, szef rządu jeszcze w tym tygodniu uda się na spotkania do Brukseli i Paryża.

W czwartek Prezes Rady Ministrów pojawi się w Brukseli, by tam wziąć udział w rozmowach dotyczących m.in. relokacji uchodźców. Ponadto zostanie wówczas poruszona kwestia pozwu przeciwko Polsce, który Komisja Europejska złożyła do Trybunał Sprawiedliwości UE.

Ryszard Czarnecki potwierdził również, że premier Mateusz Morawiecki otrzymał zaproszenie od Emmanuela Macrona. Według wiceszefa PE, do spotkania w Paryżu dojdzie tuż po zakończeniu rozmów w Brukseli. Tak szybka reakcja prezydenta Francji, potwierdza jedynie to, że liczy on na poprawę napiętych stosunków z Polską.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Morawiecki wygłosił exposé w Sejmie. Nowy premier wskazał zadania swojego rządu [WIDEO]

Czytaj też: Mateusz Morawiecki zdecydowanie o przyszłych relacjach z Ukrainą i ludobójstwu na Wołyniu. Ukraińskie media są wściekłe

Na zachodzie Europy pojawiają się głosy, że nowy szef polskiego rządu będzie znacznie lepszym partnerem do prowadzenia rozmów, ponieważ posiada międzynarodowe obycie i zna kilka języków obcych, co z pewnością wpłynie na jakość komunikacji.

Według niemieckiej prasy, premier Mateusz Morawiecki będzie odpowiednim, dla prezydenta Francji, partnerem do prowadzenia negocjacji, gdyż obydwaj wywodzą się ze środowisk stricte bankowych, więc będą mogli znacznie lepiej się porozumieć w wielu kwestiach.

 

Warto przeczytać: Algieria: Macron nagle został otoczony przez napierający tłum ludzi. Algierczycy domagali się przyznawania kolejnych wiz do Francji [WIDEO]

Podziel się