Szukaj

Potężna eksplozja w fabryce materiałów wybuchowych w Dzierżyńsku. Dziesiątki ofiar [wideo]

01-06-2019 18:32
wybuch w Dzierżyńsku Fot. LeHuffPost / You Tube / YouTube
Podziel się

43 osoby zostały ranne, a 2 uznawane są za zaginione po wybuchu trotylu w fabryce materiałów wybuchowych w Dzierżyńsku w obwodzie niżnonowogrodzkim. Fala uderzeniowa uszkodziła blisko 200 okolicznych budynków. Według informacji podawanych przez rosyjskie władze nie ma ofiar śmiertelnych.

Do wybuchu doszło w instytucie badań pirotechnicznych Kristall w Dzierżyńsku w obwodzie niżnonowogrodzkim. Część rosyjskich agencji podaje, że miały miejsce dwie eksplozje w części zakładu, w której produkowany był trotyl. Wybuch zniszczył halę produkcyjną i spowodował pożar.

Uszkodzone zostały również okoliczne budynki, z których około 180 to domy i bloki mieszkalne. W wyniku fali uderzeniowej w promieniu trzech kilometrów wylatywały szyby z okien.

Koniecznie przeczytaj: Sensacyjne ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej: „Przeprowadzone badania wykazały obecność materiałów wybuchowych”

Czytaj też: Rabin uznał telefony komórkowe za „symbol zła” – kazał więc wrzucać je do ogniska. Efektem była eksplozja i kilkudziesięciu rannych [wideo]

Rosyjski resort zdrowia poinformował o 43 osobach poszkodowanych, 15 z nich trafiło do szpitala, cztery są w ciężkim stanie. Ranni to pracownicy fabryki i mieszkańcy, których raniły kawałki szkła z wybitych okien. Wcześniej mówiono o 38 poszkodowanych.

Wstępnie jako powód eksplozji podaje się naruszenie procesu produkcyjnego i złamanie zasad bezpieczeństwa. Śledztwo w sprawie wszczął Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Poniżej nagrania.

PAP/IAR

Warto przeczytać: UK: Wybuch i pożar w polskim sklepie w Leicester nie były nieszczęśliwymi wypadkami. Służby zatrzymały trzech muzułmanów podejrzanych o celowe podpalenie

Podziel się