Szukaj

Koszmar na pokładzie samolotu - eksplozja silnika doprowadziła do rozsadzenia okna, zginęła jedna osoba. Pasażer nagrał film [wideo]

18-04-2018 11:43
Eksplozja w samolocie Fot. Marty Martinez / Facebook
Podziel się

Boeing 737 leciał z Nowego Jorku do Dallas. Gdy był na wysokości 30 000 stóp, doszło do wybuchu jednego z silników. Eksplozja nie tylko uszkodziła kadłub samolotu, ale również doprowadziła do wybicia okna. Na pokładzie było 149 osób, jedna zginęła, siedmioro zostało rannych.

Boeing 737 został zmuszony do awaryjnego lądowania w Filadelfii. Niestety, dramatyczne wydarzenie doprowadziło do śmierci jednej osoby. Eksperci uważają, że podczas lotu od piasty oderwała się jedna z łopatek wentylatora silnika. To miało doprowadzić do wybuchu i powstania wyrwy w kadłubie samolotu.

Telewizja BBC News porozmawiała z jednym z pasażerów – Marty Martinezem. Mężczyzna zrelacjonował, że „wszędzie była krew”, ponieważ jedna z kobiet obecnych na pokładzie została ciężko ranna. Część osób znajdujących się w samolocie próbowało jej pomóc, zatamować rany. Inny pasażer próbował zasłonić dziurę w kadłubie, niestety bezskutecznie.

Koniecznie przeczytaj: Rabin uznał telefony komórkowe za „symbol zła” – kazał więc wrzucać je do ogniska. Efektem była eksplozja i kilkudziesięciu rannych [wideo]

Czytaj też: Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku lotniczego Tadeusza Czichona, „Doszło do zatrzymania silnika, samolot wpadł w korkociąg i runął”

Amanda Bourman powiedziała, że trzymała za rękę swojego męża. Wspólnie modlili się, aby udało się bezpiecznie wylądować. Kobieta zdradziła, że cały czas myślała o swoich dzieciach. O tym, że nie chce, aby musiały żyć bez rodziców.

Marty Martinez nagrał wydarzenia z samolotu. Dzięki temu możemy zobaczyć, w jaki sposób zareagowali ludzie obecni na pokładzie.

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

Podziel się