Szukaj

Ekspert ds. terroryzmu radzi policji naukę strzelania do kobiet i dzieci

26-06-2017 16:26
Funkcjonariusze niemieckiej policji z bronią Fot. Peter / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Psycholog z bremeńskiego uniwersytetu i ekspert ds. terroryzmu i bezpieczeństwa przekonuje, że to nieodzowne w walce z muzułmańskim terroryzmem. „Wiem, że to brzmi strasznie” – przyznaje.

Szokujące słowa padły na antenie niemieckiej publicznej telewizji ARD podczas talk show „Hart aber fair”.

Dietmar Heubrock z Uniwersytetu w Bremie, psycholog i ekspert ds. terroryzmu, poradził, żeby policja trenowała strzelanie do kobiet i dzieci.

Wiem, że to brzmi strasznie – przyznał. – Ale doświadczenia międzynarodowe pokazują, że do zamachów używano już niepełnosprawnych czy nawet noworodki.

Według Heubrocka, potwierdzają to przeprowadzane eksperymenty.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmańska odpowiedź na... zamachy terrorystyczne. Islam jako „religia pokoju” [WIDEO]

Czytaj też: Terroryzm w liczbach: tak wygląda mapa zamachów w Europie

Musimy się liczyć, że ISIS coraz częściej do przeprowadzania zamachowców będzie używać kobiet, dzieci, a nawet niemowląt, aby uśpić czujność funkcjonariuszy. Służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo muszą i na to być teraz przygotowane – przekonuje.

Jego zdaniem, prawidłowe odczytanie zagrożenia tam, gdzie nikt się go nie spodziewa i trening adekwatnej reakcji to nowe zadanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Jak informuje Dietmar Heubrock, docierają już do niego ze strony policji sygnały, potwierdzające świadomość konieczności wprowadzenia konieczności nowego rodzaju szkoleń. Jednak ze względu na obawę przed negatywnym odbiorem przez społeczeństwo nie podjęto jak dotąd żadnych konkretnych decyzji.

Warto przeczytać: Jasnowidz zapowiada, że wkrótce w Polsce dojdzie do zamachów terrorystycznych [WIDEO]

Podziel się