Szukaj

Turystka została skazana na 8 lat więzienia za „obrazę Egiptu”. Wcześniej skarżyła się, że była molestowana [wideo]

18-07-2018 01:25
Mona el-Mazboh Fot. Mona el-Mazboh / Facebook
Podziel się

Sąd w Kairze skazał na 8 lat więzienia turystkę z Libanu, która spędzała wakacje w Egipcie. 24-latka opublikowała w mediach społecznościowych film, w którym wyraziła swoje niepochlebne zdanie o tym kraju.

Mona el-Mazboh w 10-minutowym nagraniu mówiła między innymi, że w Egipcie była wielokrotnie molestowana przez taksówkarzy i młodych mężczyzn na ulicy. Ponadto Libanka skarżyła się na złą jakość obsługi w restauracjach w ramadanie i wspomniała, że podczas poprzedniej podróży do tego kraju została okradziona. 24-latka nazwała Egipt „sk***kim krajem”, a Egipcjan „najbrudniejszymi ludźmi na świecie”. Nagranie momentalnie obiegło internet, stając się viralem.

Koniecznie przeczytaj: Profanacja na Jasnej Górze. Przebrany za kobietę ekshibicjonista obnażał się przed obrazem Matki Boskiej

Czytaj też: Egipt: Sensacyjne znalezisko archeologiczne. Badacze odkryli drugiego Sfinksa [wideo]

Libance nie udało się już wrócić do swojego kraju - została aresztowana w maju na lotnisku w Kairze. Teraz zapadł wyrok. 24-latka została skazana na 8 lat więzienia i grzywnę w wysokości 10 700 funtów egipskich (około 600 dolarów). Sąd uznał, że kobieta jest winna rozprzestrzeniania fałszywych pogłosek na szkodę egipskiego społeczeństwu, a także, że dopuściła się ataku na religię i publicznie siała zgorszenie. Nie pomógł fakt, że 24-latka opublikowała później na Facebooku filmik, w którym przepraszała na swoje zachowanie, przekonując, że „nie chciała obrazić wszystkich Egipcjan”.

Obrońca libańskiej turystki Emad Kamal odwołał się od wyroku. Jako argumentację podawał, że 24-latka ma kłopoty z kontrolowaniem gniewu po operacji mózgu, którą przeszła kilka lat temu. Apelacja ma zostać rozpatrzona 29 lipca.

Warto przeczytać: UK: Anglik krytykował Allaha. Wściekli muzułmanie zareagowali od razu... [wideo]

Podziel się