Szukaj

Egipskie media coraz bardziej interesują się śmiercią Magdaleny Żuk. Piszą, jaka narracja ma być dominująca w Polsce

13-05-2017 15:27
Magdalena Żuk Facebook
Podziel się

Sprawa zagadkowej śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk budzi ogromne zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale także w Egipcie, gdzie zmarła. Nie wszystkie tamtejsze serwisy opierają się jednak na wiarygodnych źródłach. Egipski EgyptIndependent.com w swoim artykule powołał się na… nazistowskie forum, które nazwał „polskim serwisem”.

Arabskie media, poruszając sprawę śmierci Polki, piszą głównie o samobójstwie. Dowodzą, że Magdalena miała problemy psychiczne, więc wyskoczyła z okna. Policja podaje, że Magdalena odebrała sobie życie w dniu 30 kwietnia – czytamy w anglojęzycznym EgyptIndependent.com.

Egipski serwis dodaje także, jaka narracja ma dominować w polskich mediach. Według portalu w naszym kraju wiele pisze się o możliwym gwałcie Polki, a także o zabójstwie.

Koniecznie przeczytaj: Co naprawdę stało się z Magdaleną Żuk? TVP przekazuje wyniki swojego śledztwa w Egipcie [WIDEO]

Czytaj też: Polski nurek pracujący w Egipcie o sprawie Magdaleny Żuk: „Przyjeżdża szejk i robi, co chce z kobietą”

Spekulacje cały czas rosną. Dlaczego 27-letnia Magdalena Żuk odebrała sobie życie zastanawiają się ludzie zarówno w Egipcie, jak w i Polsce. Pojawiają się opinie, że Polka popełniła samobójstwo ze względu na depresję wywołaną wcześniejszą napaścią seksualną. Niektórzy twierdzą zaś, że Polka została wypchnięta z okna – pisze EgyptIndependent.com.

Co ciekawe serwis, jako źródło cytuje międzynarodowe forum nazistowskie StormFront, nazywając je… polskim portalem informacyjnym.

Jak podje radiozet.pl, portal Arabic.net również twierdzi, że wersja o gwałcie i morderstwie jest dominująca w polskiej prasie. Autorzy serwisu dowodzą, że wynika to z „polskiej mentalności” i z rasizmu. Telewizja Al-Arabija również utrzymuje podobną narrację, krytykując Polaków za ferowanie wyroków na społeczności arabskiej. Na wersję o zbiorowym molestowaniu oburza się także egipski dziennik „El Fagr”, która zaznacza, że „Egipt to kraj muzułmański, a islam zabrania cudzołóstwa”.

Warto przeczytać: Magdalena Żuk zmarła wskutek uduszenia? Sprawę komentuje prokuratura

Podziel się