Szukaj

Egipski dysydent wyjaśnia, co naprawdę oznacza „umiarkowany” islam [WIDEO]

19-06-2017 10:06
Hussein Aboubakr, egipski dysydent Fot. Małgorzata Koraszewska / youtube / screen YouTube
Podziel się

Pochodzący z Kairu Hussein Aboubakr na przykładzie własnej rodziny wyjaśnia, jak niewiele poglądy tzw. „umiarkowanych” muzułmanów mają wspólnego z wyobrażeniami na ich temat pokutującymi na Zachodzie.

Aboubakr odnosi się do głównego nurtu poglądów świata zachodniego na temat islamu, według którego to religia pokoju, zaś popierający terror muzułmanie to margines.

Jak umiarkowani są umiarkowani muzułmanie? – pyta i wyjaśnia na przykładzie swoim i swojej rodziny.

Urodzony w Kairze Aboubakr pochodzi z klasy średniej. W rodzinnym mieście studiował m.in. historię Bliskiego Wschodu i literaturę hebrajską. Po egipskiej rewolucji musiał opuścić swój kraj.

Koniecznie przeczytaj: Imam bez ogródek o świętych księgach islamu. To przez nie muzułmanie zabijają [WIDEO]

Czytaj też: Witold Gadowski o V kolumnie islamu w Europie [WIDEO]

Pomimo pochodzenia i odebranego wykształcenia, od dzieciństwa słyszał o konieczności ekspansji islamu. W domu i szkole mówiono mu, że każdy dzień bez kalifatu to grzech, zaś nieszczęścia świata muzułmańskiego zaczęły się w chwili zaniechania wojny przeciw niewiernym.

Słyszałem, że nasze powodzenie zależy od podbijania nowych ziem i nawracania nowych niewiernych – wspomina.

Opowiada też o pełnej radości reakcji duchownych i nauczycieli na wieść o ataku terrorystycznym na World Trade Centre.

Aboubakr swoje osobiste doświadczenia podpiera danymi, powołując się m.in. na wyniki badań Pew Researche Centre. Wynika z nich, że miażdżąca większość muzułmanów – zarówno w Afryce i na Bliskim Wschodzie, ale także żyjąca w krajach Zachodu – popiera m.in. kamieniowanie za cudzołóstwo czy odcinanie rąk za kradzież. Wszystkie te kary zawarte są w szariacie, czyli kodeksie karnym islamu, którego ustanowienie jako prawa państwowego popiera zdecydowana większość muzułmanów.

Czy to jest umiarkowanie? – retorycznie pyta Hussein Aboubakr.

I przypomina, że na Zachodzie każdy, kto powie o tych oczywistych sprawach, zostanie nazwany islamofobem.

Nie jest islamofobią stwierdzenie, że obecny świat muzułmański zdominowały złe idee – przekonuje. – Wartości Zachodu i islamu nie są zgodne.

Zaznacza, że wierzy w reformę islamu, ale musi ona nastąpić od środka. A zakłamywanie rzeczywistości przez zachodnich polityków temu nie pomoże.

Warto przeczytać: Saudyjska piosenkarka przekonuje, że historia islamu to historia mordów i rzezi [WIDEO]

Podziel się