Szukaj

Dżihadysta pracował we francuskim szpitalu. Twierdził, że „ciało każdego niewiernego powinno składać się z odciętej głowy i reszty organów”

31-12-2016 23:40
Szpitalna sala z kilkoma łóżkami
Podziel się

W jednym z największym szpitali w Marsylii we Francji miała miejsce niemała afera. Okazało się, że muzułmański student medycyny, pochodzący z rodziny arabskich imigrantów, w Internecie pod pseudonimem „Al Skalpel” nawoływał do obcinania „głów niewiernym”.

Jak podaje MSW 29-latek, który odbywał w szpitalu De la Timone praktykę, został schwytany, kiedy próbował uciec do Syrii. Policja ustala teraz, czy radykalny islamista miał wspólników działających na terenie ogromnej placówki medycznej.

Muzułmanin w Internecie pisał m.in., że „ciało każdego niewiernego powinno składać się z odciętej głowy i reszty organów”. Islamista podkreślał jednak, że skalpel do tego nie wystarczy – konieczne jest użycie maczet. Dodajmy, że mężczyzna odbywał praktykę na oddziale chirurgicznym, więc zapewne „znał się na rzeczy”.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

Pracownicy szpitala twierdzą, że nie zauważyli niczego podejrzanego w zachowaniu mężczyzny, według lekarzy muzułmanin poprawnie wykonywał swoje obowiązki. Podobno nikt nie zdawał sobie sprawy, że 29-latek jest groźnym islamskim radykałem.

Warto przeczytać: W Niemczech muzułmańscy imigranci masowo przechodzą na chrześcijaństwo. Mają powód

Podziel się