Szukaj

Włoska dziennikarka na żywo relacjonowała ciężki los imigrantów. Nagle została przez nich napadnięta [WIDEO]

08-05-2017 15:37
Włoska reporterka napadnięta na dworcu przez imigrantów YouTube / screen Twitter
Podziel się

Prezenterka włoskiego kanału Matrix Canale 5, Francesca Porro, udała się w nocy na dworzec kolejowy w Rzymie, aby opisać sytuację koczujących tam imigrantów z Afryki Północnej. Reporterka nie spodziewała się, że spotka się aż z taką wrogością.

Reporterka zaczęła smutnym głosem opowiadać o ciężkim losie imigrantów, którzy śpią na kartonach, a jedzenie otrzymują od wolontariuszy. Relację musiała jednak szybko przerwać - Porro została bowiem napadnięta przez nielegalnych przybyszów, którym tak współczuła. Kamera, która nagle ostro zjechała w dół, nie pokazywała już reporterki, jednak słychać było jej przeraźliwe krzyki.

Co się stało, Francesca? – pytał dziennikarz prowadzący program w studiu.

Koniecznie przeczytaj: Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

Czytaj też: Panika na dworcu w Paryżu. Nożownik groził policjantom [WIDEO]

Zostaliśmy napadnięci! - krzyczała dziennikarka.

O mój Boże, Francesca. Uciekajcie stamtąd – prowadzący program był wyraźnie przerażony.

Natychmiast wzywamy policję, by Wam pomogła – zapewnił.

Z relacji dziennikarki i jej operatora wynika, że po krótkiej szarpaninie z kilkoma migrantami, udało im się uciec i zabarykadować w wozie transmisyjnym. Kamerzysta odniósł lekkie obrażenia, napastnicy zniszczyli jego sprzęt. Kilka minut później przyjechała policja, która eskortowała reporterów do siedziby stacji.

Jak się później okazało, jednym z napastników był imigrant z Wybrzeża Kości Słoniowej, który miał zostać deportowany we wrześniu 2016 r.

Co ciekawe, Porro niedługo po ataku oświadczyła, że „ten incydent nie wpłynie na jej zaangażowanie”. Jak widać, niektórzy nigdy nie wyciągają odpowiednich wniosków, nawet w obliczu takich sytuacji.

Warto przeczytać: Prawdziwa histeria „obrończyni” Tuska na Dworcu Centralnym. „Oddaj willę biednym dzieciom palancie” [WIDEO]

Podziel się