Szukaj

Włoska dziennikarka na żywo relacjonowała ciężki los imigrantów. Nagle została przez nich napadnięta [WIDEO]

08-05-2017 15:37
Włoska reporterka napadnięta na dworcu przez imigrantów YouTube / screen Twitter
Podziel się

Prezenterka włoskiego kanału Matrix Canale 5, Francesca Porro, udała się w nocy na dworzec kolejowy w Rzymie, aby opisać sytuację koczujących tam imigrantów z Afryki Północnej. Reporterka nie spodziewała się, że spotka się aż z taką wrogością.

Reporterka zaczęła smutnych głosem opowiadać o ciężkim losie imigrantów, którzy śpią na kartonach, a jedzenie otrzymują od wolontariuszy. Relację musiała jednak szybko przerwać, Porro została bowiem napadnięta przez nielegalnych przybyszów, którym tak współczuła. Kamera, która nagle ostro zjechała w dół, nie pokazywała już kobiety, jednak słychać było jej przeraźliwe krzyki.

Co się stało, Francesca? – pytał dziennikarz, prowadzący program w studiu.

Zostaliśmy napadnięci! - krzyczała dziennikarka.

Koniecznie przeczytaj: Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

Czytaj też: Panika na dworcu w Paryżu. Nożownik groził policjantom [WIDEO]

O mój Boże, Francesca. Uciekajcie stamtąd– dziennikarz prowadzący studio był przerażony.

Natychmiast wzywamy policję, by Wam pomogła – zapewnił.

Z relacji dziennikarki i jej operatora wynika, że po krótkiej szarpaninie z kilkoma migrantami, udało im się uciec i zabarykadować w wozie transmisyjnym. Kamerzysta odniósł lekkie obrażenia, napastnicy zniszczyli jego sprzęt. Kilka minut później przyjechała policja, która eskortowała reporterów do siedziby stacji.

Napastnikiem, który zaatakował Porro był m.in. imigrant z Wybrzeża Kości Słoniowej, który miał zostać deportowany we wrześniu 2016 r.

Co ciekawe, Porro niedługo po ataku oświadczyła, że „ten incydent nie wpłynie na jej zaangażowanie”. Jak widać, niektórzy nigdy nie wyciągają odpowiednich wniosków, nawet w obliczu takich sytuacji.

Warto przeczytać: Prawdziwa histeria „obrończyni” Tuska na Dworcu Centralnym. „Oddaj willę biednym dzieciom palancie” [WIDEO]

Podziel się