Szukaj

Skandaliczne zachowanie muzułmanina. 2-latka zmarła, bo lekarz „musiał” się pomodlić

13-01-2017 14:49
Modlący się muzułmanie Fot. Quinn Mattingly / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W Kirgistanie 2-letnia dziewczynka, która dostała ataku epilepsji zmarła, po tym jak lekarz odmówił udzielenia jej pomocy. Muzułmanin powiedział rodzicom, że nie ma czasu, bo akurat wypada jego czas na modlitwę.

Lekarz, do którego zostało przywiezione 2-letnie dziecko z atakiem padaczki, odmówił udzielenia natychmiastowej pomocy, gdyż stwierdził, że ważniejsze dla niego jest odmówienie muzułmańskich modłów. Rodzicom powiedział, że zbada dziecko po wypełnieniu „obowiązku” religijnego (w islamie modły odprawia się 5 razy w ciągu dnia), jednak gdy wrócił, dziewczynka już nie żyła.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w Kirgistanie, w kraju w którym 88% społeczeństwa stanowią muzułmanie. Sprawę w mediach społecznościowych nagłośniła Elena Bayalinova z tamtejszego ministerstwa zdrowia.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: Muzułmański imigrant tłumaczy, że można poślubić i uprawiać seks z 9-letnią dziewczynką [WIDEO]

Religia praktycznie już rządzi instytucją rodziny w kraju. Możemy już zobaczyć, że wpływa to na kwestię nieodpowiedzialnych poligamicznych małżeństw oraz porzuconych dzieci. Nie możemy pozwolić na to, żeby to także wpłynęło na służbę zdrowia w kraju – napisała na Facebooku. Zaapelowała również do Zarządu Duchownego Muzułmanów o to, by odnieśli się do incydentu. Bayalinova usunęła jednak po pewnym czasie swój wpis.

Sprawę opisywała także popularna w kraju dziennikarka Hulkar Isamova, która przyznała, że zmarła dziewczynka była jej krewną.

Rzecznik Zarządu Duchownego Muzułmanów Maksat Atabaev potępił zachowanie muzułmańskiego lekarza.

W każdym wypadku lekarz najpierw powinien zbadać dziecko, a później udać się na modlitwę. Prawo szariatu nie zabrania modlić się po zakończeniu swojej pracy. Lekarz zachował się źle w tej konkretnej sytuacji – podkreślił rzecznik.

Warto przeczytać: Przerażające nagranie. Muzułmanin chciał obciąć swojej żonie głowę w biały dzień w środku miasta [+18 WIDEO]

Podziel się