Szukaj

Dobra zabawa skończyła się tragicznie – podczas pikniku militarnego w Rosji dzieci wpadły pod pędzący czołg [wideo]

02-05-2018 20:30
Wypadek w Rosji Fot. RT / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Petersburgu w Rosji miała miejsce impreza militarna Combat Steel. Jedną z atrakcji dla gości była przejażdżka repliką czołgu z czasów II wojny światowej. Niestety, organizatorzy nie zachowali należytej ostrożności, przez co doszło do groźnego wypadku na trasie.

Imprezy pokroju Combat Steel zawsze przyciągają wielu miłośników militariów. W Petersburgu również frekwencja dopisywała, a szczególną uwagą cieszyły się przejażdżki repliką czołgu. Niestety, organizatorzy nie zapewnili odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Podczas jednej z przejażdżek na czołgu siedzieli dwaj chłopcy w wieku 9 i 15 lat. Towarzyszył im 33-letni Peter Nazarev, który dokumentował całe zdarzenie. Choć wszyscy oczekiwali wyłącznie dobrej zabawy, w pewnym momencie doszło do wypadku.

Koniecznie przeczytaj: Rosyjscy dziennikarze ostrzegli widzów przed wybuchem III wojny światowej. W trakcie serwisu informacyjnego radzili, jak należy się do niej przygotować [wideo]

Czytaj też: Zdjęcie z polskiej A2 stało się hitem za granicą. 12 ton płynnej czekolady zalało autostradę, na wiele godzin blokując ruch [wideo]

Osoby siedzące na czołgu spadły na ziemię, gdy pojazd zjeżdżał z górki. Pech chciał, że zsunęły się akurat pod pędzącą maszynę. Na nagraniu słychać krzyki oglądających zdarzenie ludzi. Tłum prawdopodobnie spodziewał się najgorszego.

Okazało się jednak, że najbardziej poszkodowanym był Nazarev – czołg przejechał po jego nodze, łamiąc mu kostkę oraz tłukąc żebra. W przypadku dwójki chłopców skończyło się wyłącznie na siniakach oraz ogromnym strachu.

Aktualnie sprawą zajmuje się policja. „Russia Today” poinformowała, że cała impreza najprawdopodobniej odbywała się nielegalnie.

Warto przeczytać: Przerażający wypadek koło Zielonej Góry. Pijany obywatel Rosji wjechał w rowerzystkę. Chciał uciekać, ale zatrzymali go świadkowie [wideo]

Podziel się