Szukaj

Makabryczne nagranie ISIS. Dwóch żołnierzy zostało spalonych żywcem

24-12-2016 13:15
Dwóch żołnierzy spalonych żywcem przez ISIS YouTube / screen
Podziel się

Tzw. Państwo Islamskie umieściło w sieci film przedstawiający egzekucję dwóch pojmanych tureckich żołnierzy, którzy zostali spaleni żywcem. Nie wiadomo jednak, czy nagranie jest autentyczne.

Propagandowy film z makabryczną egzekucją został umieszczony w sieci 22 grudnia. Władze Turcji nie potwierdzają jego autentyczności, jednak robią wszystko, aby usunąć z Internetu nagranie. Ze względu na drastyczność materiału nie publikujemy go. Na kilkunastominutowym nagraniu widać, jak dwójka mężczyzn ubranych w mundury wojskowe wyciągana jest z klatki, wiązana łańcuchami i podpalona. Film miał być nagrany w prowincji Aleppo.

Koniecznie przeczytaj: Kolejny szokujący film ISIS. Egzekucji więźnia dokonuje… przedszkolak [WIDEO]

Czytaj też: Syria: Obchody Bożego Narodzenia w Aleppo [WIDEO]

Tureckie wojsko od czterech miesięcy walczy z ISIS na terenie Syrii. Egzekucja mogła być zemstą na udział tamtejszej armii w odbiciu Aleppo z rąk dżihadystów. Władze tureckie potwierdziły wcześniej, że w listopadzie straciły łączność z dwoma swoimi żołnierzami, dlatego media uważają, że to właśnie ich zamordowali w tak drastyczny sposób bojówkarze ISIS.

Turecki minister obrony Fikri Isik informował ostatnio, że od dnia rozpoczęcia interwencji zbrojnej w Syrii – czyli od 24 sierpnia, zginęło tam 35 tureckich żołnierzy. Polityk dodał, że w tym czasie „zneutralizowano” ponad 1 tys. bojówkarzy Państwa Islamskiego.

Warto przeczytać: Dżihadyści z ISIS krzyżowali chrześcijan w Iraku

Podziel się