Szukaj

Dwa zamachy w Bagdadzie: 27 ofiar śmiertelnych, blisko 100 osób rannych [+18 WIDEO]

31-05-2017 11:44
Zamach w Bagdadzie Fot. Kevin W. / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Z nocy z wtorku na środę, w odstępie kilku godzin doszło w Bagdadzie do dwóch zamachów terrorystycznych. Do jednego z ataków przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Łączny bilans ofiar to 27 osób zabitych i ok. 100 rannych.

Wczoraj, zaraz po północy czasu lokalnego zamachowiec samobójca, znajdujący się w samochodzie wypełnionym materiałami wybuchowymi, wysadził się przed popularną lodziarnią w Bagdadzie. Miejsce i czas zamachu nie był przypadkowy – w miejscu ataku było wiele kobiet z dziećmi, które wybrały się z okazji ramadanu na lody. Terroryście zależało więc, aby zabić jak najwięcej osób.

Przedstawiciel irackich bezpieczeństwa podał, że bilans ofiar tego zamachu to 16 zabitych i 75 osób rannych. Do ataku przyznało się już tzw. Państwo Islamskie. Powiązana z dżihadystami propagandowa agencja Amak podała, że ISIS dokonało stoi za zamachem na „zgromadzenie szyitów”.

Koniecznie przeczytaj: Irak: Żołnierz wbiega między latające kule ISIS, aby ratować starszą kobietę [WIDEO]

Czytaj też: Cristiano Ronaldo wziął udział w kampanii promującej… ramadan [FOTO + WIDEO]

Drugi zamach miał miejsce zaledwie kilka godzin później na Moście Męczenników, jednym z głównych mostów w Bagdadzie. Ponownie ataku dokonał zamachowiec samobójca, który wysadził się w samochodzie pułapce. Nikt jeszcze nie przyznał się do tego zamachu, ale prawdopodobnie także i za tym atakiem stoi ISIS. W wyniku tej eksplozji zginęło 11 osób, kilkanaście zostało rannych.

Wczorajsze zamachy nastąpiły kilka dni po rozpoczęciu ramadanu - świętego dla muzułmanów miesiąca, w którym obowiązuje post od wschodu do zachodu słońca.

Warto przeczytać: Zdjęcie, która podbija Internet. Ramadan jako „nowa szwedzka tradycja” [FOTO]

Podziel się