Szukaj

Francja: Protestujący imigranci wywołali potężne zamieszki. Przez kilka godzin niszczyli samochody, sklepy i domy [wideo+foto]

04-07-2018 19:08
Zamieszki we Francji Fot. Ruptly / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowała agencja Reuters, francuski rząd wezwał do zachowania publicznego porządku, tuż po tym, jak protestujący imigranci w Nantes starli się z funkcjonariuszami policji. W trakcie toczonych walk „uchodźcy” niszczyli m.in. pojazdy i budynki. Ich agresywna manifestacja była odpowiedzią na zastrzelenie młodego kierowcy, który zaatakował policjanta podczas rutynowej kontroli.

Z relacji mediów wynika, że młody człowiek, w wieku około 20 lat, w trakcie prowadzonych kontroli w Nantes niespodziewanie powrócił do swojego samochodu, następnie ruszył z miejsca i potrącił jednego z policjantów. Wówczas drugi z nich w odruchu obronnym oddał strzały w jego kierunku. Jak się okazało, mężczyzna został śmiertelnie ranny. 

Informacja o rzekomo bezprawnym zabiciu kierowcy szybko dotarła do mieszkańców okolicznych dzielnic i  wywołała ich ogromne oburzenie. Niedługo potem młodzi imigranci w akcie protestu zorganizowali nocną agresywną manifestację. 

Koniecznie przeczytaj: Francja w ogniu. Dosłownie. W całym kraju wybuchły ogromne zamieszki po finale MŚ [wideo]

Czytaj też: Francja: Imigranci okradli autobus Flixbusa. W trakcie jazdy wyciągali bagaże pasażerów [wideo]

W trakcie jej trwania palili samochody i rzucali koktajlami Mołotowa w policjantów, rozbijali witryny w sklepach, a także podpalali budynki. Zamieszki z ich udziałem zakończyły się dopiero we wczesnych godzinach porannych, gdy na miejscu toczonych walk pojawili się kolejni funkcjonariusze.

Warto przeczytać: Francja: Imigranci z Afryki mają dość. Zorganizowali manifestację. Postulaty, które głosili były absurdalne [wideo]

Podziel się