Szukaj

Duński rząd wprowadził przymusową edukację dla imigranckich dzieci. Rodzicom, którzy nie wyrażą zgody, będą wstrzymywane zasiłki socjalne

29-05-2018 15:57
Premier Danii Lars Rasmussen Fot. Venstre / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Dania podobnie jak inne europejskie kraje przyjmujące nielegalnych imigrantów wciąż boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest niechęć „uchodźców” do integracji ze społeczeństwem. Niedawno duński rząd postanowił stanowczo przeciwstawić się temu zjawisku. Dlatego też zdecydował o wprowadzeniu przymusowej edukacji dla dzieci mieszkających w gettach imigranckich.

Rozporządzenie o przymusowej edukacji zostało przyjęte w parlamencie jednomyślnie. Zakłada ono m.in., że wszystkie dzieci mieszkające w imigranckich gettach będą uczestniczyły w obowiązkowych zajęciach z zakresu podstawowej wiedzy o społeczeństwie, kulturze, czy też najważniejszych świętach jak Boże Narodzenie.   

W zwiazku z tą decyzją władz, Agencja Reutera przypomniała, że Dania jest jedynym państwem na świecie, które oficjalnie używa terminu „getto” w stosunku do niektórych  miejsc zamieszkiwanych przez imigrantów. Szacuje się, że w takim skupiskach przebywa obecnie 70% uchodźców pochodzących z poza Europy. Stanowią ok. 8,7% całej populacji Danii, liczącej 5.7 mln ludzi. 

Koniecznie przeczytaj: Szwedzkim władzom brakuje pieniędzy na zasiłki socjalne dla imigrantów. Postanowili więc, że ... podniosą wiek emerytalny

Czytaj też: Muzułmanka w Australii przez 18 lat wyłudzała zasiłki. Okazało się, że jej mąż jest milionerem

Co warto podkreślić, duński rząd przygotował się również na możliwy sprzeciw ze strony rodziców. Rozporzędzenie przewiduje, że osobom, które nie wyrażą zgody na obowiązkową edukację swoich dzieci, będą wstrzymywane zasiłki socjalne. 

Warto przeczytać: Dania: nowatorski pomysł autorstwa Partii Ludowej. Imigranci pozbawieni prawa do azylu zostaną deportowani na bezludne wyspy?

Podziel się