Szukaj

Duński rząd będzie wysyłał nielegalnych imigrantów na bezludną wyspę. Ten projekt wejdzie w życie 2021 roku

04-12-2018 17:09
Dania, wyspa, wybrzeże Fot. Nelson L. / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował centroprawicowy duński rząd, już od 2021 roku nielegalni imigranci, wobec których orzeczono deportacje będą transportowani na bezludną wyspę na Morzu Bałtyckim. Przestępcy zamieszkają w specjalnym ośrodku, gdzie mają oczekiwać na powrót do swoich ojczyzn.

Minister finansów Danii, Kristian Jensen powiedział, że imigranci będą przetrzymywani na siedmiohektarowej wyspie Lindholm, leżącej w gminie Vordingborg na wschodzie Danii. Dotychczas w tym miejscu działał instytut weterynaryjny, w którym przeprowadzano szereg badań nad infekcjami wirusowymi u bydła i trzody chlewnej.

Decyzję o wysyłaniu nielegalnych imigrantów na bezludną wyspę podjęto w ramach umowy, jaką pomiędzy sobą zawarł mniejszościowy rząd premiera Larsa Rasmussena i antyimigrancka Duńska Partia Ludowa. Zakłada ona, że sprawująca władzę konserwatywno-liberalna partia zaostrzy politykę migracyjną w zamian za poparcie budżetu na 2019 rok.

Koniecznie przeczytaj: Śmiała ukraińska wizja przyszłości. W 2050 roku polscy imigranci zarobkowi będą kupowali samochody [wideo]

Czytaj też: Szokująca prawda wyszła na jaw. Oto, w jaki sposób muzułmańscy imigranci przedostają się do Europy [wideo]

Jeden z liderów Duńskiej Partii Ludowej, Peter Skaarup podkreślił, że już teraz prowadzone są działania zapobiegające osiedlaniu się na stałe imigrantów na terytorium Danii: 

Informujemy ludzi (przybyszy) od pierwszego dnia, że nie mogą pozostać w Danii przez resztę życia. Osoby te dostają tylko tymczasowe zakwaterowanie, dopóki nie będą mogli wrócić do domu.

Warto przeczytać: „Tak pracują imigranci we Włoszech”. Polska rodzina publikuje film z Wenecji [wideo]

Podziel się