Szukaj

Kopenhaga: Duńczyk w eskorcie policji rzucał publicznie Koranem. Nie minęła minuta i... [wideo]

03-05-2019 17:50
Akcja Duńczyka Fot. Stram Kurs / You Tube / YouTube
Podziel się

Wściekli muzułmanie rzucili się na Duńczyka, który rzucał publicznie Koranem w Kopenhadze. Nagranie obiegło media społecznościowe i wywołało szeroką dyskusję także wśród polskich internautów.

Dania to jedno z europejskich państw, które coraz bardziej odczuwa skutki masowej imigracji. Prawnik i polityk Rasmus Paludan postanowił zorganizować happening w centrum Kopenhagi, aby pokazać postępującą islamizację swojego kraju.

Mężczyzna pod eskortą policji na odgrodzonym terenie zaczął rzucać Koranem. Nie minęła minuta, a został zaatakowany przez imigrantów. Gdyby nie ochrona funkcjonariuszy, Duńczyk nie miałby szans z tłumem rozwścieczonych muzułmanów.

Koniecznie przeczytaj: Dania: nowatorski pomysł autorstwa Partii Ludowej. Imigranci pozbawieni prawa do azylu zostaną deportowani na bezludne wyspy?

Czytaj też: „Są dwa wyjścia: islam albo śmierć”. Były muzułmanin zapytał, czy można krytykować islam [wideo]

Nagranie poniżej. Próba ataku na Paludana ok. 7.30 minuty.

Film był szeroko komentowany także w polskich mediach społecznościowych, m.in. na portalu wykop.pl.

Akcja antyislamskiego działacza doprowadziła wieczorem do wybuchu zamieszek na przedmieściach Kopenhagi. W czasie rozruchów rzucano kamieniami i petardami w oddziały policji, ustawiano także płonące barykady. Służby użyły gazu łzawiącego, aby rozpędzić tłum. Aresztowano ponad 20 osób.

Warto przeczytać: Jerzy Grunwald: „Islamizacja Szwecji stała się faktem”. „Znam Szwedów, którzy uciekają do Polski” [WIDEO]

Podziel się