Szukaj

Zamaskowany, z atrapą broni i flagą ISIS próbował przejść przez granicę. Jaka była reakcja służb? [WIDEO]

25-12-2016 12:43
Prowokacja na granicy z Niemcami Fot. Vlad Tepesblog / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Duński internauta postanowił przeprowadzić prowokację, aby przekonać się, czy łatwo jest przekroczyć granicę między jego krajem a Niemcami. W tym celu ucharakteryzował się na stereotypowego dżihadystę – zakrył twarz, w ręku trzymał flagę ISIS, nawet zabrał ze sobą atrapę broni.

Prowokacja miała związek z ostatnim zamachem w Berlinie. Terrorysta, który zamordował polskiego kierowcę i wjechał w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku, nie miał większych problemów, aby w krótkim czasie przedostać się z Niemiec do Włoch - mimo iż był w wtedy najbardziej poszukiwaną osobą w Europie. W całej strefie Schengen ścigano go listem gończym. Przypomnijmy, że Tunezyjczyk Anis Amri został zabity dość przypadkowo – w czasie kontroli, do której zatrzymali go mediolańscy policjanci.

Koniecznie przeczytaj: „Tęczowa” prowokacja w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Czytaj też: Został wyrzucony z samolotu, bo mówił po arabsku? Rasizm czy prowokacja [WIDEO]

Internauta z Danii na swoim koncie na YouTubie - Vlad Tepesblog umieścił filmik, w którym pokazuje, jak przekracza granicę z Niemcami przebrany za bojownika tzw. Państwa Islamskiego. Mimo iż ma zakrytą twarz, flagę ISIS w ręce i atrapę broni przy sobie, nikt go nie niepokoi – posterunek straży granicznej jest pusty.

Oczywiście celem tej akcji było pokazanie, że granica między Danią a Niemcami właściwie istnieje praktycznie tylko na mapie.

Czy terrorysta może przekroczyć granicę niezauważony? Kontrole graniczne nie istnieją. Czy czujesz się komfortowo, mając tego świadomość? - retorycznie pytał Duńczyk w napisach umieszczonych na nagraniu.

Warto przeczytać: Dziki szturm imigrantów na Europę. Kilkudziesięciu policjantów rannych, jeden stracił oko [WIDEO]

Podziel się