Szukaj

Kolejny duchowny z Syrii przeciwny przyjmowaniu imigrantów w Europie

20-06-2017 18:10
Łódź z uchodźcami Fot. Irish Defence Forces / wikipedia / CC BY 2.0
Podziel się

Przebywający w Krakowie ordynariusz Latakki przekonywał, że zabieranie ludzi z rodzinnych krajów i przenoszenie do obcych kultur to „bardzo zła idea”. „Nawet papież Franciszek prosi nas o pomoc uchodźcom bez zabierania ich z ich ojczyzn” – przypomniał bp Antoine Chbeir.

Biskup Chbeir uczestniczy w Krakowie w prezentacji książki „Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan w XXI w.” To zapis rozmowy ks. Waldemara Cisło, przewodniczącego polskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, z Pawłem Stachnikiem, ilustrowany zdjęciami Adama Bujaka.

Ordynariusz Latakii przekonywał, że ofiarom wojny trzeba pomagać na miejscu.

Wielu biskupów pyta mnie, co możemy dla was zrobić, jakiej pomocy oczekujecie? My nie potrzebujemy niczego, potrzebujemy jedynie pokoju w naszym kraju – powiedział.

Koniecznie przeczytaj: Arcybiskup Aleppo: „Przyjmując uchodźców, nie pomagacie Syrii”

Czytaj też: Archer dla TVP: „Wyślemy ich do piekła” [WIDEO]

Tłumaczył przy tym, że chrześcijanie to  obecnie mniej niż 4 procent całej populacji Bliskiego Wschodu, i dlatego nie jest wskazane „zabieranie” ich z rodzinnych krajów.

Biskup ordynariusz Latakii to kolejny duchowny z Syrii, który w ostatnich dniach skrytykował przyjmowanie uchodźców w krajach zachodnich. Podobne stanowisko zajął również melchicki arcybiskup Aleppo. Podczas wizyty w Kanadzie Jean-Clement Jeanbart mówił, że pomysł przyjęcia przez ten kraj 25 tys. Syryjczyków „bardzo go rani”, o czym pisaliśmy  tutaj: Arcybiskup Aleppo: „Przyjmując uchodźców, nie pomagacie Syrii”... 


Warto przeczytać: Biskup Aleppo: „Dla muzułmanów modlitwa o pokój jest trudna, wolą się modlić o zabicie wroga”

Podziel się