Szukaj

Drastyczny wzrost liczby gwałtów w Niemczech

17-06-2017 12:45
Próba gwałtu imigrantów na dworcu Fot. Christian Hofer / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Z raportu niemieckiej policji wynika, że w ciągu ostatnich kilku lat liczba gwałtów i przestępstw na tle seksualnym w tym kraju wzrosła aż pięciokrotnie. Sprawcy to najczęściej imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Szokujące dane przedstawia coroczny raport „Kryminalne przestępstwa w kontekście migracji” (Kriminalität im Kontext von Zuwanderung), opublikowany przez Federalną Policję Kryminalną (Bundeskriminalamt, BKA).

Największy, bo ponad dwukrotny wzrost liczby przestępstw seksualnych odnotowano w roku 2016 – czyli już po napływie największej fali imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, która dotarła do Niemiec w drugiej połowie roku 2015.

Koniecznie przeczytaj: Poseł PO twierdzi, że dzięki Donaldowi Tuskowi Polskę ominął kryzys imigracyjny [WIDEO]

Czytaj też: Liroy-Marzec do państw zachodnich: „Kolonizowaliście, to teraz się nie dziwcie” [WIDEO]

Statystyki obejmują zarówno gwałty, jak i przypadki molestowania, w tym także osób nieletnich.

Z raportu wynika, że w ubiegłym roku imigranci dokonali aż 3404 gwałtów, podczas gdy w roku 2013 – przed kryzysem imigracyjnym – było ich ponad pięciokrotnie mniej, bo 599.

Z raportu niemieckiej policji wynika, że przestępstw seksualnych dopuszczali się głównie przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej: Syryjczycy, Afgańczycy, Irakijczycy, Pakistańczycy, Irańczycy, Algierczycy i Marokańczycy.

W swoim komentarzu do policyjnego raportu Gatestone Institute zauważa, że gwałciciele w Niemczech nie są właściwie karani, policja często nie reaguje lub reaguje opieszale.

Warto przeczytać: Szwedzi za zmuszaniem Polski do przyjmowania imigrantów [WIDEO]

Podziel się